“Velká vlna” DApps přijde v příštích měsících, říká zakladatel společnosti Cardano

4.3
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Zakladatel společnosti Cardano Charles Hoskinson tvrdí, že v příštích měsících přijde do sítě “velká vlna” nových projektů.

Velká vlna – Více než 500 potenciálních projektů

Vedoucí pracovník, který je zároveň generálním ředitelem společnosti Input Output Hong Kong (IOHK), retweetnul příspěvek, v němž se hovoří o více než 500 potenciálních projektech v síti, mimo jiné o decentralizovaných burzách, nezaměnitelných tokenech, metaverzi a hrách.

Jeho komentáře přicházejí v době, kdy celková uzamčená hodnota (TVL) na decentralizovaných finančních protokolech Cardano (DeFi) překročila rekordní hodnotu. V době psaní tohoto článku činí TVL společnosti Cardano 192,35 milionu dolarů napříč jejími šesti protokoly, jak uvádí DefiLlama.

Od loňského upgradu Alonzo byly na řetězci Cardano postaveny DEXy poskytující likviditu, včetně SundaeSwap (SUNDAE), Minswap (MIN), MuesliSwap (MILK) a ADAX Pro (ADAX).

Kromě toho jsou DeFi protokoly na síti také VyFinance (VYFI) a Meld (MELD), protože Cardano začlenilo upgrade chytrých kontraktů.

Vasil hardfork má být spuštěn v červnu

Hoskinson také osvětlil upgrade hardforku Cardano Vasil, který bude pravděpodobně spuštěn v červnu.

Hoskinson již dříve uvedl, že okno od ledna do června je pro Cardano klíčové.

“Příští hard fork combinator event se koná v červnu, a to přinese spoustu vylepšení Pluta, které doporučují lidé jako CDA (Cardano DeFi Alliance), a to, co jsme se naučili při spolupráci s vývojáři Pluta,”

– řekl.

V druhé polovině letošního roku může Cardano očekávat také spuštění “end-to-end mikrofinančních” transakcí. Ty budou zahrnovat “pipelining, nové Plutus CIP, UTXO on-disk storage a Hydra,” uvedla společnost IOHK, která za Cardanem stojí, na začátku tohoto roku.

S několika novými decentralizovanými projekty (dApps), které se chystají, se šéf Cardana domnívá, že síť ještě nedosáhla svého TVL potenciálu. Ethereum však zůstává nesporným králem DeFi prostoru a drží téměř 54 % celého TVL. Cardano je na 28. místě.

Cardano se v posledních šesti měsících stalo terčem kritiky kvůli slabé cenové akci. Po dosažení historického maxima 3,09 USD v září 2021 se Cardano nyní propadlo o více než 70 %. IOHK uvádí, že tým “pracuje na celé řadě nových produktů a funkcí, od obchodu s dApp a nového produktu light wallet až po řešení rychlé synchronizace Mithril a sidechainy”.

Závěr

Jste fanoušky a sledujete nové dění? Nebo věci kolem ADA jdou kolem vás? Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
an onym
Hodnocení článku :
     

Cardano je špička, má obrovský potenciál k růstu. Díky za článek

FC Slaboj Višněhrad

Nj. Hoskinsonova sekta je v Česku nebývale silná…

M_M
Hodnocení článku :
     

Takový práce…přitom taková blbost, co?
Jak dlouho to, myslíte, bude Hoskinsonovi ještě trvat, než mu dojde, že mu ujel vlak?

kunděj

Bublinka splaskla.

Evžen Onanin

ETH maxi’s … NGMI

spot_img