Cardano raketově stoupá, Coinbase zavádí staking pro ADA

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cena tokenu ADA, nativní kryptoměny blockchainu Cardano, ve čtvrtek vylétla na sedmitýdenní maximum 1,13 dolaru, což je úroveň, která byla naposledy zaznamenána na začátku února. 

Nejnovější cenová akce přichází se zvýšenými objemy obchodů, což rozšiřuje týdenní zisky ADA na téměř 35 %, což z ní dělá (podle dat známého kryptoměnového webu CoinMarketCap) nejvýkonnější kryptoměnu v žebříčku první desítky za posledních sedm dní.

Zvýšení ceny ADA lze pravděpodobně připsat zprávě, že Coinbase, největší kryptoburza v USA, nyní nabízí staking tohoto tokenu.

Staking

Staking je proces aktivní účasti na ověřování transakcí (podobné těžbě) na blockchainech typu proof-of-stake (PoS).

Na rozdíl od bitcoinu, který se spoléhá na výpočetní výkon desítek tisíc počítačů, jsou blockchainy PoS zabezpečeny tím, že lidé odevzdávají část svých kryptografických prostředků do sítě. Na oplátku dostávají podíl z nově vyražených mincí.

Podobně jako Ethereum, tak i Cardano využívá chytré smlouvy k umožnění vývoje aplikací decentralizovaného financování (DeFi) nebo k vytváření nezaměnitelných tokenů (NFT).

Další kryptoměny se ziskem

Několik dalších kryptoměn zaznamenalo během dne dvouciferné zisky.

Slavný meme coin Dogecoin za posledních 24 hodin posílil o 13,9 %, aktuálně se obchoduje za 0,13 USD, zatímco NEAR, nativní kryptoměna protokolu Near Protocol, posílila o 9 % a v době psaní článku se obchodovala za 12,23 USD.

SOL, token podporující blockchain Solana, vzrostl o 10 % na současnou hodnotu 100 USD, zatímco cena Harmony (ONE) vzrostla o 6,9 % na 0,15 USD.

Závěr

Kryptoměny se za poslední týden nacházejí v zelených číslech. Pokud jde o přední aktiva na trhu, bitcoin vzrostl o 2 % a ethereum o více než 3 %. Celá tržní kapitalizace se aktuálně pohybuje kolem hranice 2 bilionů dolarů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: