Společnost Strike, která se zabývá bitcoinovými (BTC) platbami, oznámila masivní expanzi související s přesunem svého sídla do Salvadoru.
19. května společnost Strike oznámila, že rozšiřuje svou působnost na celkem 65
globálních trhů. Kromě globální expanze také stěhuje své sídlo do Salvadoru, kde je bitcoin zákonným platidlem.
Generální ředitel Jack Mallers hlavně vyzdvihuje jednoduchost aplikace Strike:
Myslíme si, že existují miliardy lidí, kteří chtějí aplikaci pro správu peněz s
těmito vlastnostmi a schopnostmi v kontrastu se světem
kryptoměnových burz, skrytých, neregistrovaných licenčních režimů a 1000
různých mincí.
Aplikace Strike využívá Bitcoin Lightning Network, řešení pro škálování na 2. vrstvě, které umožňuje levnější a rychlejší transakce.
Strike chce oslovit 3 miliardy uživatelů
Mallers dodal, že rozhodnutí o přemístění bylo způsobeno rostoucím tlakem regulačních orgánů. Kritizuje také nejasná pravidla, která ve Spojených státech panují.
Před dvěma lety by si ze mě lidé dělali legraci za to, že naše centrála je v Salvadoru, abychom mohli spustit produkt pro tři miliardy lidí. Teď se ovšem Coinbase hádá s Garym Genslerem. Kdo se směje teď?
Firma v současné době působí v USA, Argentině a Salvadoru, ale chystá se expandovat na trh s přibližně třemi miliardami lidí.
Mallers řekl, že jde o potvrzení pozitivního přístupu společnosti Strike k Bitcoinu. A to v době, kdy Komise pro cenné papíry a burzy žaluje kryptoměnové firmy zprava i zleva.
Aktuálně firma čelí překážkám v New Yorku, kde kvůli nevyřízené žádosti o licenci BitLicence nemůže poskytovat své služby.
Mallers doufá, že rozšíří spolupráce s bankami, aby tak uživatelům zprostředkovali on (a off-fiat) rampy ve více zemích a spustili debetní kartu. Dolarové zůstatky v aplikaci jsou v současné době drženy v Tetheru, protože jeho jihoameričtí zákazníci považují stablecon od Circle za stablecoin pro americké instituce.
Exodus amerických kryptoměn pokračuje
Známá krypto burza Bitfinex patřila mezi první krypto firmy, kterým byla udělena licence k činnosti v Salvadoru. Země nedávno přijala legislativu zaměřenou na krypto, která má přilákat technologické inovace v regionu. Spojené státy ale dělají přesný opak a nutí kryptoměnové firmy, aby se přesunuly do zámoří, do přívětivějších jurisdikcí.
Společnosti Coinbase, Gemini, Galaxy Digital a Ripple buď již přesunuly, nebo uvažují o úplném nebo částečném přesunu svých operací z Ameriky. Kryptoměnová burza Bittrex navíc počátkem tohoto měsíce byla nucena své působení v USA ukončit a následně vyhlásila bankrot.
Dne 9. května dva z největších světových tvůrců trhu oznámili, že pozastavují své plány obchodování s kryptoměnami v USA. Společnosti Jane Street Group a Jump Crypto jako hlavní důvod svého rozhodnutí označily regulatorní nejistotu. Druhá jmenovaná společnost rovněž zvažuje přesun do zahraničí.
Závěr
Pokud v USA panuje regulační nejasnost, není divu, že mnohé kryptoměnové uvažují o přesunu do zemí s příznivějším regulačním prostředím. Pozitivní je, že své služby chtějí nejen nadále poskytovat, ale často i dále expandovat.
A pak že nemůže bitcoin zkrachovat. Vlády ho zakážou a co zmůžete?!