Kryptoburza Bittrex ohlásila v USA bankrot

4
(1)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V dubnu jsme vás informovali o oznámení ukončení aktivit oblíbené kryptoměnové burzy Bittrex v USA. Jednalo se o reakci na obvinění ohledně porušování mezinárodních sankcí a udělení pokuty 53 milionů USD. Burza pro občany Spojených států oficiálně ukončila činnost k 30. dubnu tohoto roku, i když aktivní obchody již nešly dělat od 14. dubna. Toto pondělí ohlásila bankrot a požádala o ochranu před věřiteli.

Samotné ohlášení bankrotu tak jen zapadá do plánovaného ukončení činnosti. Hlavní společnost Bittrex Global GmbH, která má sídlo v Lichtenštejnsku, není do bankrotu zahrnuta. Ukončení se týká společnosti Bittrex, Inc. se sídlem v Seattlu, dvou subjektů Bittrex na Maltě a přidruženého subjektu Desolation Holdings LLC. Podle oznámení má služba stále více než 100 000 věřitelů a aktiva i pasiva mezi 500 miliony a 1 miliardou USD.

Nevyzvednuté prostředky uživatelů jsou nyní uzamčeny na platformě. Společnost Bittrex US vše předá soudu a ten má následně odpovědnost za jejich vrácení zákazníkům. Mezi největší věřitele patří Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv amerického ministerstva financí (OFAC) a síť pro vymáhání finančních zločinů (FinCEN).

Závěr

Tenhle bankrot se očekával a naplňuje tím jen avizovaný plán odchodu kryptoburzy Bittrexu z trhu Spojených států. Do ceny kryptoměn se tedy toho oznámení nijak valně neprojevilo. Osobně by mě spíše zajímalo, když burza dopředu oznámí ukončení a umožní lidem si prostředky vybírat, tak proč tam i po ukončení provozu zůstaly tak vysoké částky?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img