Oblíbená kryptoměnová burza Bittrex ukončuje svou činnost ve Spojených státech

4.7
(3)

Oblíbená kryptoměnová burza Bittrex se rozhodla ve Spojených státech ukončit svou činnost. Zástupci burzy se odvolávají na rostoucí tlak regulačních orgánů a nedostatek jasných regulačních požadavků.

Bittrex již dále nebude nabízet své služby v USA

V blogovém příspěvku spoluzakladatel burzy Bittrex, Richie Lai, uvedl, že burza zastaví provoz v USA do konce dubna. Dodal, že američtí uživatelé pak nebudou moci na platformě obchodovat již od 14. dubna. V prohlášení se píše:

Není pro nás prostě ekonomicky životaschopné, v současném regulačním a ekonomickém prostředí USA, pokračovat v provozu. Regulační požadavky jsou často nejasné a prosazují se bez náležité diskuse nebo vstupů, což vede k nerovnému konkurenčnímu prostředí. Naše působení v USA již není dále udržitelné.

Lai ujistil uživatele, že všechny finanční prostředky jsou v bezpečí a okamžitě k dispozici.

Kryptoměnová burza Bittrex, kterou v roce 2014 založili tři bývalí pracovníci společnosti Amazon, se specializuje na párové obchody s kryptoměnami. Burza podporuje více než 250 kryptoměn.

Rozhodnutí o ukončení činnosti v USA přichází v době, kdy společnost Bittrex dostala od Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv v loňském roce pokutu ve výši 53 milionů dolarů. Důvodem bylo, že nezabránila zákazníkům v Íránu, na Kubě a v dalších zemích, na které se vztahují sankce, v používání své platformy.

Burza byla rovněž podrobena regulační kontrole v New Yorku. Regulační orgány pak nařídily platformě ukončit činnost ve státě s odkazem na obavy ohledně její schopnosti odhalovat praní špinavých peněz a dodržovat sankce.

Podle dostupných údajů zaznamenala burza Bittrex za posledních 24 hodin objem obchodů ve výši přibližně 17 milionů dolarů. Pro srovnání pak dodávám, že Coinbase má objem 1,4 miliardy dolarů a jednička na trhu Binance 10 miliard dolarů.

Americký zásah proti kryptoměnám nabírá na intenzitě

Americké regulační orgány v poslední době, v důsledku krachu několika firem či bank, zintenzivnily kontrolu kryptoměnových společností.

V prosinci loňského roku oznámila kryptoúvěrová společnost Nexo, že opustí americký trh poté, co čelila příkazům k zastavení činnosti kvůli svým úročeným produktům. Společnost rovněž souhlasila s tím, že zaplatí 22,5 milionu dolarů za urovnání žaloby.

Podobně se Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) dohodla s krypto burzou Kraken, že přestane nabízet klientům v zemi služby nebo programy stakingu a zaplatí pokutu ve výši 30 milionů dolarů.

Kromě toho agentura pohrozila společnosti Paxos, která vydává stablecoin Binance USD (BUSD), právními kroky kvůli vydávání těchto tokenů. Agentura argumentovala tím, že BUSD je považován za neregistrovaný cenný papír.

A nedávno regulátor zaslal “Wells notice” společnosti Coinbase, největší krypto burze v USA, a pohrozil právními kroky. Zmiňuje zejména její stakingové služby Coinbase Earn, Coinbase Prime a Coinbase Wallet.

Někteří kryptoměnoví odborníci varují, že nepřátelský regulační přístup SEC by mohl vyhnat kryptoměnový průmysl mimo území Spojených států. Daniel Seifert, právník Coinbase se vyjádřil takto:

USA vytvořily vakuum, které ostatní země touží zaplnit […] Jsme hrdá americká společnost. Je těžké nečinně přihlížet tomu, jak USA promarňují příležitost, kterou dostaly.

Závěr

I když objem obchodů není na Bittrexu nijak závratný, mrzí mne, že po devíti letech svou činnost v USA ukončuje. Přiznávám, že v tom je také jistá dávka nostalgie, neboť právě na této burze jsem i já kdysi s digitálními aktivy začínal.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img