Armstrong: Regulace by měla začít u centralizovaných aktérů

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel kryptoměnové burzy Coinbase, Brian Armstrong, ve svém nedávném příspěvku uvedl, že regulace kryptoměnového průmyslu by měla začít právě u centralizovaných aktérů. Co dalšího zveřejnil Armstrong ve svém příspěvku?

Armstrong a regulace kryptoměnového odvětví

Zakladatel kryptoměnové burzy Coinbase Brian Armstrong se podle nejnovějšího blogového příspěvku domnívá, že správné regulace kryptoměnového odvětví by měla začít právě u centralizovaných burz a dalších subjektů. Dle jeho slov většina těchto aktérů způsobila největší škody spotřebitelům.

Armstrong také vyzval k prosazování legislativy namísto čekání na komplexnější a dokonalejší předpisy. Nové regulační předpisy by se měly zaměřit na emitenty stablecoinů, burzy a další subjekty. Ve svém blogovém příspěvku CEO Coinbase uvádí:

Nejlepší je nejprve vytvořit jasnou regulaci ohledně centralizovaných aktérů v krypto odvětví, protože zde jsme viděli největší riziko poškození spotřebitelů.

Generální ředitel Coinbase mimo jiné reagoval na nedávné dění okolo bankrotu kryptoburzy FTX. Prohlásil, že FTX posunula kryptoměny o několik let zpět a tato katastrofa přiměje regulační orgány k akci. Regulátoři by se podle Armstronga měli zaměřit také na správce digitálních aktiv a zároveň by také měli zajistit, že nebudou potlačovat inovace v tomto odvětví.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 829 USD dle KMC.

Závěr

Co si o slovech Briana Armstronga myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celý blogový příspěvek na kryptoměnové burze Coinbase si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img