Americká regulace kryptoměn probíhá „za zavřenými dveřmi“

4
(1)

Kristin Smithová, generální ředitelka Blockchain Association – prominentní neziskové organizace v kryptoprůmyslu v USA, navrhuje, aby kongres Spojených států převzal kontrolu nad krypto legislativou a učinil z ní „otevřenější proces“, kde se na celý trh pohlíží „komplexně“.

Smithová uvedla, že průmysl potřebuje, aby zákonodárci USA řídili legislativu v oblasti kryptoměn, a to i za předpokladu zpomalení procesů. Také poznamenala, že navzdory tomu, že regulační orgány „postupují velmi rychle“, pokrok v legislativě probíhá „za zavřenými dveřmi“. Mnohem lepší by bylo, kdyby tyto procesy probíhaly otevřeně.

Ředitelka vysvětlila, že pro Kongres je v tuto chvíli v obtížné pozici, protože mnozí ve Washingtonu DC, kteří „byli blízko“ bývalému generálnímu řediteli FTX Samu Bankman-Friedovi a FTX, se nyní cítí zrazeni kolapsem burzy kryptoměn z listopadu 2022.

Regulátoři musí věnovat krypto trhu více času

Smithová doufá, že v USA brzy dojde k regulaci stablecoinů, čímž se Kongres zabývá od roku 2019.

Smithová navrhla, že regulace stablecoinů a krypto trhů by měla mít vyšší prioritu než zaměření se na zákonnou trestnou činnost související s kryptoměnami, přičemž uvedla, že blockchain činí tuto oblast „mnohem transparentnější“, než jak ji vidíme v tradičním finančním systému.

Závěr

Smithová tímto reagovala na twitterový příspěvek ředitele pro politiku Blockchain Association Jaka Chervinského, který uvedl, že Komise pro cenné papíry a burzu a Komise pro obchodování s komoditními futures jsou vázány právní realitou a nemají pravomoc komplexně regulovat kryptoměny.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img