Kauza FTX — Soudce zamítl návrh umožňující Bankman-Friedovi používat messengery

0
(0)

Federální soudce zamítl společnou dohodu mezi právním týmem Sama “SBF” Bankmana-Frieda a státními zástupci, která by bývalému generálnímu řediteli FTX umožnila používat některé aplikace pro zasílání zpráv.

Žádné messaging aplikace

Soudce Lewis Kaplan oficiálně 7. února u okresního soudu Spojených států pro jižní obvod New York zamítl návrh, podle kterého by Bankman-Fried mohl používat messaging services, včetně FaceTime, Zoom a Facebook Messengeru. Soudce ještě dodal, že záležitost bude předmětem slovního projednávání 9. února.

Prokurátoři podali v lednu návrh, v němž navrhli, aby bývalý generální ředitel FTX nesměl používat “žádné šifrované nebo efemérní aplikace pro volání nebo zasílání zpráv” jako podmínku propuštění na kauci v návaznosti na obvinění z údajného kontaktování svědků. Soudce Kaplan 1. února rozhodl, že SBF nesmí kontaktovat zaměstnance FTX a zaměstnance společnosti Alameda pomocí aplikace Signal, s odkazem na riziko “nevhodného kontaktu s potenciálními svědky”.

Federální prokurátoři však s právníky Bankmana-Frieda jednali o úpravě podmínky kauce, která by mu umožnila přístup k aplikacím FaceTime, Zoom, iMessage, SMS, e-mail a Facebook Messenger. Bývalý generální ředitel FTX by také mohl používat aplikaci WhatsApp, pokud by “byla na jeho mobilní telefon nainstalována monitorovací technologie, která by automaticky zaznamenávala a uchovávala veškerou komunikaci ve WhatsAppu”.

SBF a pád burzy FTX

Úřady tvrdily, že se Bankman-Fried pokoušel ovlivňovat svědky na základě komunikace odhalené mezi ním a generálním poradcem FTX US Ryne Millerem a současným generálním ředitelem FTX Johnem Rayem. Rozhodnutí z 1. února přitom nepovoluje komunikaci mezi SBF a současnými nebo bývalými zaměstnanci FTX nebo zaměstnanci Alameda Research “s výjimkou přítomnosti právního zástupce”.

Bankman-Fried byl v prosinci zatčen a obviněn z osmi trestných činů, včetně podvodu v jižním distriktu New Yorku. Soud s ním má začít v říjnu, zatímco v distriktu Delaware probíhá konkurzní řízení společnosti FTX. SBF zůstává v domácím vězení v kalifornském domě svých rodičů a smí jej opustit pouze na povolené akce, včetně soudních jednání.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img