FTX zvažuje možný restart

0
(0)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

O pádu burzy FTX jsme toho napsali již mnoho. Kromě obvinění konkurenční Binance je ve hře i návrat financí z charitativních darů. Nyní je na stole dokonce i varianta opětovného spuštění burzy.

V rozhovoru pro Wall Street Journal uvedl nový generální ředitel společnosti, že byla vytvořena pracovní skupina, která má přezkoumat možnosti restartu burzy a za jakých podmínek by to bylo možné. John Ray III, odborník na bankroty a restrukturalizace, zvažuje všechny možnosti. Každou cestu plánuje prozkoumat. V případě pozitivních výsledků tou cestou hodlá i jít.

Znovu spuštění burzy není samozřejmě jen o změně vedení a zmáčknutí tlačítka. Kromě úpravy procesů si burza musí opět získat důvěru uživatelů. Ta možná není úplně ztracená, jak by se na první pohled mohlo zdát. Například Nic Carter, známý kryptoinvestor, se nechal slyšet, že by FTX US rád zase využíval.

Reakce trhu na sebe nenechala dlouho čekat

I když se jedná jen o spekulace, tak je to pro trh pozitivní zpráva. Trh ji akceptoval a podíval se zpátky na token FTT. Ten ihned po oznámení zaznamenal růst téměř o 38 %. Za posledních 7 dní je to o více než 60 %.

Závěr

Jedná se zatím pouze o možnost. Nový CEO musí provést detailní analýzu možných řešení a jejich rizik. Teprve po úspěšných testech může dojít k restartu. Časový horizont také není známý. Stejně tak netušíme, zda cena FTT roste opravdu díky této spekulaci. Může reagovat na vývoj ceny bitcoinu v poslední době.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img