Nové vedení FTX se snaží získat zpět miliony dolarů z charitativních darů SBF

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zkrachovalá kryptoburza FTX se pod novým vedením snaží získat zpět okázalé charitativní dary Sama Bankmana-Frieda (SBF), bývalého generálního ředitele.

Nové vedení FTX usiluje o navrácení darů

Future Fund, charitativní odnož zkrachovalé kryptoburzy FTX, do konce září okázale rozdávala mnoho milionů dolarů prostřednictvím charitativních darů. Údajně se jednalo o více než 160 milionů dolarů věnovaných více než 110 neziskovým organizacím.

Když se kryptoburza vedená SBF zhroutila, vyšlo najevo, že jí chybí mnoho miliard dolarů ze zákaznických vkladů. Nové vedení nyní usiluje o to, aby byly charitativní dary FTX vráceny pro případné krytí závazků kryptoburzy.

Platby fondu putovaly k různým jedincům a organizacím, včetně biotechnologických startupů a univerzitních výzkumníků vyvíjejících vakcíny COVID-19 a pracujících na pandemických studiích, a také neziskovým organizacím v Indii, Číně a Brazílii.

Když dobročinná odnož FTX v únoru minulého roku vznikla, kryptoburza k tomu uvedla:

Jsme nadšeni, že můžeme oznámit Future Fund [Fond budoucnosti] nadace FTX. Poskytujeme granty a investice do ambiciózních projektů, abychom zlepšili dlouhodobé vyhlídky lidstva. V letošním roce plánujeme nasazení > 100 milionů $ a potenciálně mnohem více (v zásadě až 1 miliardu $).

Politické dary

Kromě různých oblastí včetně umělé inteligence se zdá, že SBF sám či prostřednictvím Future Fund rozdával štědré dary politickým stranám a kandidátům. Nyní jsou politické dary zkrachovalé kryptoburzy FTX předmětem vyšetřování prokurátorů Spojených států.

Bankman-Fried byl druhým největším „CEO přispěvatelem“ do prezidentské kampaně Joea Bidena v roce 2020. Současnému prezidentovi Spojených států před volbama poskytl 5,2 milionu dolarů.

Nové vedení FTX říká, že „řada příjemců příspěvků nebo jiných plateb“ se obrátila na společnost, aby vrátila finanční prostředky. Vzhledem k okolnostem mohou být další podniky, politici a další subjekty nuceny dary vrátit.

Co vráceno zřejmě nebude, jsou mnohalilionové útraty za jídlo a hotely, včetně štědrých útrat Bankmana-Frieda z fondů FTX.

Závěr

4. ledna Bankman-Fried prohlásil, že je nevinný ve všech trestních obviněních, kterým čelí v souvislosti s kolapsem kryptoburzy, včetně podvodů a porušení pravidel financování kampaní. Nové vedení společnosti usiluje o to, aby byly dary za více než 100 mil. USD vráceny k případnému krytí závazků FTX. Mluvčí SBF přitom uvádí, že šly výhradně ze zisku společnosti.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img