Paxos přestane razit stablecoiny BUSD pro Binance

3.8
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Společnost Paxos Trust Company zastaví vydávání nových stablecoinů Binance USD (BUSD) kvůli probíhajícího vyšetřování newyorských regulátorů.

Paxos oficiálně oznámila 13. února, že firma ukončí svůj vztah s Binance a zastaví vydávání stable coinů BUSD vázaných na americký dolar.

Od 21. února přestane Paxos razit nové tokeny v souladu s pokyny a koordinací s New York Department of Financial Services (NYDFS).

Jak to ovlivní zákazníky

Paxos zdůraznil, že všechny stávající tokeny BUSD zůstanou plně kryté a splatné prostřednictvím společnosti Paxos Trust Company nejméně do „února 2024“. Zákazníci budou moci směnit své prostředky na americké dolary nebo převést své tokeny BUSD na jiný stablecoin vydaný společností Paxos, uvedla firma a dodala:

„Tato akce neovlivní naši schopnost nadále sloužit novým nebo stávajícím zákazníkům, naše pokračující odhodlání rozšiřovat počet zaměstnanců nebo financovat naše obchodní cíle. Paxos je i nadále odhodlána stát se globálním lídrem v blockchainové tokenizační infrastruktuře“

Paxos také poznamenal, že Paxos Trust je regulovaná instituce, na kterou dohlíží NYDFS a je auditovaná čtyřmi nejlepšími účetními firmami. Firma bude i nadále udržovat svůj silný regulatorní kapitál pro provozování USDP i svého zlatem krytého stablecoinu Pax Gold (PAXG).

Generální ředitel Binance Changpeng Zhao také v pondělí oznámil na Twitteru, že burza byla informována společností Paxos, že regulátor NYDFS nařídil zastavení vydávání BUSD. Generální ředitel zdůraznil, že stablecoin vydává a spravuje Paxos, což naznačuje, že mezi Binance a regulátory nejsou žádné problémy.

V důsledku toho se tržní kapitalizace BUSD bude časem pouze snižovat.

Poznamenal Zhao.

BUSD

BUSD je sedmá největší kryptoměna podle tržní hodnoty s tržní kapitalizací 16 miliard dolarů. Cena tokenu je mírně nižší než 1 dolar, obchoduje se za 0,998 dolaru, což není ojedinělé pro mnoho dalších stabilních coinů krytých rezervami, protože jejich hodnota někdy kolísá mezi 0,9 a 1,2 dolary.

Závěr

Není to poprvé co si bylo došlápnuto na BUST. Již dříve americká Komise pro cenné papíry a burzu vydala oznámení společnosti Paxos, v níž údajně tvrdila, že BUSD je neregistrovaný cenný papír. Co je za tímto zastavením tentokrát, zatím není známo.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img