Stablecoin BUSD rapidně ztrácí tržní kapitalizaci

4.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Stablecoin BUSD vydal New Yorský fintech Paxos Trust ve spolupráci se známou kryptoměnovou burzou Binance (BUSD = Binance USD). Stablecoin je svázaný s USD díky krytí hotovostí a pokladničními poukázkami. Tedy měl by být.

Výzkum firmy ChainArgos ukázal, že během roku 2020 a 2021 nebyl stablecoin vždy úplně krytý. Binance pochybení přiznala a slíbila nápravu. Reakce trhu na oznámení byla podle očekávání rychlá. Za poslední měsíc se z oběhu stáhlo přes 2 miliardy. Z toho 1 miliarda zmizela za poslední týden. A není to jediný problém s Binance. Burza v současnosti řeší i další problém. Jejich bankovní partner Signature Bank jim od 1. února přestane zpracovávat SWIFT převody nižší než 100 000 USD. V jiných měnách by transakce zatím měly probíhat normálně.

Tržní kapitalizace se propadá

Informace z poslední doby vedou i k poklesu tržní kapitalizace BUSD. Aktuálně ztrácí 11,3 %. V porovnání s konkurenčními stablecoiny je to vyšší tempo. USDC také ztrácí, ale jen 1,9 % a USDT mírně roste o 1,3 %. Tržní kapitalizace stablecoinů tvoří 12,4 % kryptoměnového trhu (137 miliard USD) a klesá již desátý měsíc v řadě. To může naznačovat přesun kapitálu do rizikovějších sfér.

Závěr

Podlomená důvěra je vždy špatně. V historii můžeme najít množství příkladů, kdy špatná zpráva nebo nejistota položila velké firmy i banky. Ostatně i Sam Bankman-Fried (SBF) viní z pádu burzy FTX tweet konkurenční Binance. Občas stačí taková zpráva, aby spustila masové výběry, a většina institucí prostě nemá dost likvidity k pokrytí všech požadavků.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img