Binance kupuje majoritní podíl burzy GOPAX

4.5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Před dvěma lety se Binance z jižní Koreje stáhla, protože se jí tam nepodařilo získat dostatečný tržní podíl. Nyní využila problémů kolem fondů Genesis a odkoupila majoritní podíl na jihokorejské burze GOPAX. Ta v současné době běží módu omezení některých služeb.

V posledním roce došlo k mnoha přešlapům a pádům velkých kryptoměnových společností. Mezi nimi byla i společnost Genesis, specializující se na krypto půjčky. Jedním z jejich největších věřitelů byla mateřská společnost Digital Currency Group (DCG). Ta je současně druhým největším podílníkem mateřské firmy burzy GOPAX. Ta po pádu Genesis pozastavila výběry a platby úroků ze své služby decentralizovaného financování GoFi. A právě díky získanému kapitálu plánuje obnovit plný chod.

Nový investor v oznámení plně uznává předchozí závazky GOPAX a vložený kapitál má za cíl zajistit v plné výši veškeré žádosti uživatelů GoFi o výběr všech vložených vkladů včetně úroků.

V krizi se Binance snaží určovat směr

Na konci roku 2022 spustila Binance iniciativu Industry Recovery Initiative (IRI). Ta si klade za cíl přispět k budoucnosti Web3 podporou nadějných firem negativně zasažených událostmi loňského roku. Kromě financí do společnosti vloží i část svého know-how. Cílem je udržet inovativní firmy s potenciálem růstu. Samozřejmě s jasným zaměřením na řízení rizik. Na tuto iniciativu byla vyhrazena 1 miliarda USD.

„Binance má odpovědnost chránit svoje uživatele i naše odvětví. Iniciativa Industry Recovery Initiative vznikla na podporu nadějných společností, které byly negativně ovlivněny událostmi loňského roku. Věříme, že naše spolupráce s GOPAX pomůže změnit korejský krypto a blockchainový průmysl.“

Changpeng „CZ“ Zhao, zakladatel a generální ředitel Binance

Závěr

Stále více se ukazuje, jak jsou finančně propojené společnosti náchylné na problém kterékoliv z nich. A Binance toho dokáže skvěle využít a expandovat na nové trhy. Díky svojí iniciativě si dokáže v současné krizi vybrat to nejlepší a relativně levně nakoupit. Jsou samozřejmě i názory, že celou krizi sama spustila.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img