Genesis – další krach ve světě kryptoměn

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Loňský rok se nesl v duchu krachů a problémů firem spojených s kryptoměnami. Kromě burzy FTX šly ke dnu třeba kryptografické hedgeové fondy Three Arrows Capital (3AC), propojené tokeny TerraUSD a LUNA či těžařská společnost Core Scientific. Nyní tu nejspíš máme další oběť kryptozimy – Genesis Global Holding Corporation. Společnost se zabývala poskytováním krypto půjček. Spolu s Gemini ji SEC vinní z nezákonného obchodování.

Společnost požádala ve čtvrtek večer o ochranu před věřiteli u konkurzního soudu jižního okresu New York. Byla v problémech už v loňském roce, kdy díky krachu FTX a 3AC přišla odhadem o 1,3 miliardy USD. Vyjednávali se svými věřiteli a pokusili se zotavit propuštěním 30 % svých zaměstnanců. Bohužel to nestačilo.

Islim Derar, současný CEO Genesis Global Holding Corporation, v oznámení uvádí, že společnost plánuje projít bankrotem tak rychle a efektivně, jak to je jen možné. Chtějí dosáhnout co nejlepšího výsledku a připravit si dobrou pozici pro další projekty.

SEC je viní z nezákonného obchodování

Tlaky ohledně financí nebyly to jediné, čemu Genesis musela čelit. Společnost vyšetřuje Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Viní je z tvorby a obchodování s neautorizovanými krypto aktivy. Ze stejného viní také kryptoměnovou burzu Gemini. Ta má proto zmrazené prostředky 340 000 uživatelů v jejich programu Gemini Earn. Společně s Genesis umožňoval uživatelům vydělávat na nezákonném prodeji cenných papírů.

Podle Camerona Winklevosse, spoluzakladatele burzy Gemini, je vyhlášení krachu Genesis zásadní pro uvolnění zmrazených aktiv uživatelů programu Gemini Earn.

Závěr

Vypadá to, že většina velkých hráčů krypto průmyslu je určitým způsobem finančně propojena. Problémy jednoho se pak týkají všech. Do toho růst ceny energií, pokles efektivity těžby a neustálé legislativní pokusy o regulaci. Čím dál více ukazatelů naznačuje, že aktuální růst cen kryptoměn je spíše pastí, než počátkem nového býčího trhu. Možná dostaneme jasnou odpověď již brzy.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: