Kryptotěžařská společnost Core Scientific vyhlásila bankrot

5
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Core Scientific, jedna z největších kryptotěžařských firem, požádala tento týden v Texasu o ochranu před věřiteli. V úterním oznámení společnost uvádí, že její aktiva i pasiva se pohybují v rozmezí od 1 do 10 miliard USD.

Levný BTC a drahé energie dělají problémy

Jako důvod bankrotu uvádí nezaplacené pohledávky po Celsius Network ve výši 7 milionů USD (Společnost Celsius se zabývala půjčkami kryptoměn a zkrachovala letos v létě). Dalším problémem, který musela Core Scientific řešit, je letošní propad cen kryptoměn a současně raketový růst energií. Ztráty tak společnost měla celý rok. Jenom za třetí čtvrtletí 2022 vykázala ztrátu více než 400 milionů USD. V současné době mají likvidní pouze 4 miliony USD.

Vstup na burzu byl rekordní

Společnost byla založena v roce 2017 a do jejího čela se v roce 2018 postavil Kevin Turner, bývalý provozní ředitel Microsoftu. Rychle se jim podařilo získat investice ve výši 100 milionů USD. Ještě v loňském roce vypadalo vše velice pozitivně. Společnost vstoupila na burzu a její hodnota byla rekordních 4,3 miliardy USD. Zpočátku její akcie rostly, ale kolem Vánoc nastal obrat a v úterý přesahoval propad od ATH více než 98 %.

Závěr

Jaký bude mít aféra vliv na ceny kryptoměn nelze jasně říci, je ale možné že aktuální situaci vůbec neovlivní. Trend akcií byl již dlouho patrný a bankrot se dal předpokládat. Vedení společnosti uvádí, že o jeho vyhlášení uvažovali již od konce října. Ceny kryptoměn tedy toto riziko již pravděpodobně zohledňují.

Představení Core Scientific pro potenciální partnery (březen 2018).

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img