Průlomy ve vědě – Ulice osvětlené stromy a zdroj energie na 400 let

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
[speaker]

Do nynějška nepředstavitelná budoucnost se blíží mílovými kroky. Na jedné straně budeme mít ulice osvětleně samotnými stromy a na straně druhé budou družice s pohonem na 400 let.

Strom jako lampa

Vědcům z věhlasné univerzity MIT se povedl průlom v práci s rostlinami. Místním vědcům se totiž podařilo do květiny implementovat nanočástice, díky kterým tato rostlina svítila hned několik hodin.

Informace o ETH: Musk a Buterin na Twitteru – Kam se bude Ethereum vyvíjet

Princip svítící rostliny je velmi podobný tomu, díky kterému svítí světlušky. Díky enzymu luciferáza, který se vyskytuje u světlušek, se rozsvítila i květina. Pomocí nanočástic implementovaných do rostliny se povedlo vytvořit světlo na 4 hodiny.

Prozatím se jedná pouze o experiment, ale jeho dosah může být obrovský. Již nyní se spekuluje, zda by se dala technologie využít pro přirozenější osvětlení měst. Od takového pokroku jsme zatím daleko, ale byla by to rozhodně zajímavá podívaná.

Energetický zdroj na 400 let

Britským expertům z Národní jaderné laboratoře se povedl průlom ve výrobě elektřiny pomocí jaderné reakce. Díky vysoce radioaktivnímu prvku americium se britským vědcům podařilo zatím rozsvítit malou žárovku.

Ačkoliv rozsvícení malé žárovky není největším úspěchem, tak metoda, kterou toho vědci docílili, je přelomová. Díky americiu by se nově mohly vesmírné sondy spolehnout na zdroj energie nezávislý na slunci.

Díky specifickým vlastnostem je možné tento zdroj elektřiny využívat až 400 let. To by bylo opravdu příhodné pro cesty do hlubokého vesmíru anebo pro vozidla zkoumající jiné planety. Ty by se tak nemusely spoléhat na sluneční energii, která je výrazně závislá na místních podmínkách.

Mohlo by vás zajímat:

Ranní pumpa – Bitcoin testuje 6000 $!

Zdroj:
thespaceacademy.org

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

17 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře