[Polední zprávy] • Bitcoin se opět propadá pod 10 000 USD • Justin Sun nazval svůj vlastní TRX “shitcoinem” • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin zažil velmi turbulentní víkend. Nejprve se přehoupl přes magickou hranici 10 000 USD, aby došlo vzápětí k prudkému propadu o 300 USD. Následně se opět vyšplhal k 9 900 USD, nicméně zatím magickou desítku znovu nepřekonal a aktuálně spíše padá. Klasická ukázka volatility kryptotrhu. Altcoiny aktuálně také spíše padají.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: LTC a LSK, BNB/USD, TRX/USD, BTC/USD, ETH/USD, zlato a tady přehled dění za včerejší den.

Kryptoměny

Regulace, státní kryptoměny

Blockchain, technologie

Bitcoin se prudce propadl o 300 USD, nyní pod 10 000 USD

Bitcoin (BTC) dnes opět klesl pod 10 000 USD, protože náhlá volatilita způsobila, že trhy opustily pět čísel jen den poté, co této hranice dosáhly. Propad zatím stále pokračuje. Když cena klesla na 9 900 USD, koupil jediný kupec na BitMEXu BTC za více než 2 miliony USD v jediné transakci.

Bitcoin opět v centru pozornosti v Číně

Přestože se Čína zdá být vůči kryptoměnám nepřátelská, zdá se, že její občané je pozorně sledují. Na čínské sociální síti Weibo došlo k překvapení, protože Bitcoin je zde aktuálně  jedním z top vyhledávaných hesel poté, co překonal cenu kolem 10 000 USD. Čína byla vždy jedním z největších bitcoinových trhů, a to navzdory silným omezením obchodování s kryptoměnami v zemi. Většina těžařů sídlí v Číně a tato země stále zůstává jedním z největších OTC obchodních center. Mezi aktuálními vnitřními problémy, které právě teď trápí Čínu, včetně koronaviru, je zajímavé, že se Bitcoinu přesto podařilo zajistit na Weibu top pozici.

Justin Sun nazval svůj vlastní TRX “shitcoinem”

V rozhovoru s Peterem McCormackem zakladatel TRONu (TRX) Justin Sun přímo připustil, že jeho kryptoměna je shitcoin. “Kupte si můj shitcoin,” říká na videu. Zdá se, že Sun je očividně pod vlivem alkoholu a má vtipnou náladu, ale není to dobré PR pro Suna ani pro Tron. Sun odpověděl na příspěvek McCormacka jednoduchou odpovědí. “Lol,” píše, což stačilo k tomu, aby se příznivcům TRON ulevilo, že to všechno byla legrace.

Švýcarský regulátor chce přísnější pravidla pro kryptoměny

Švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem (FINMA) navrhl plán na zpřísnění pravidel proti praní špinavých peněz (AML) pro kryptoměny. Podle návrhu, který byl oznámen v pátek, budou kryptoobchody s více než 1 000 švýcarskými franky (~ 1 025 USD) vyžadovat identifikaci klienta oproti současnému limitu 5 000 franků (~ 5 120 USD). FINMA uvedl, že nový limit byl zvažován kvůli „zvýšeným“ rizikům praní peněz v kryptoprostoru.

Německé banky žádají regulátora o licenci na “custody služby pro kryptoměny”

Vládní úředníci v Německu potvrzují, že několik bank podalo žádost na zahájení činnosti v oblasti úschovy digitálních aktiv tzv. custody služby. BaFin, národní finanční regulátor, tvrdí, že obdržel více než 40 žádostí, uvádí zprávy Handelsblatt. Německý aktualizovaný zákon o praní špinavých peněz umožňuje bankám a dalším místním finančním institucím poskytovat a spravovat tradiční cenné papíry, včetně akcií a dluhopisů, spolu s digitálními aktivy.

Čína využívá blockchain k vypořádání nároků z pojištění

Pojišťovací společnosti v Číně používají blockchain ke správě nároků souvisejících s koronaviry. Místní zpravodajský kanál v anglickém jazyce South China Morning Post informoval 9. února, že tento měsíc čínská online platforma vzájemné pomoci Xiang Hu Bao přidala koronavirus k nemocem, způsobilým pro maximální jednorázovou výplatu kolem 14 300 USD (100 000 juanů). Xiang Hu Bao není pojišťovna, ale platforma kolektivního sdílení nároků založená na blockchainu, která má 104 milionů uživatelů. Podle zprávy systém využívá technologii blockchain, aby se zabránilo podvodům a umožnilo rychlejší zpracování nároků. Xiang Hu Bao je vlastněn čínským finančním gigantem Ant Financial a využívá mobilní službu zpracování plateb AliPay, která financuje výplaty obětí koronaviru vlastním kapitálem.

Mercedes se přidává k firmám, které testují blockchain

Německý výrobce luxusních automobilů Mercedes-Benz se nyní zaměřuje na životní prostředí ve spolupráci s britským startupem Circulor, aby zahájil pilot, který podporuje transparentnost emisí CO2. Společnosti budou využívat technologii blockchain ke sledování emisí CO2 souvisejících s podnebím a množstvím sekundárního materiálu používaného dodavatelskými řetězci výrobců bateriových článků. Plánuje, že za méně než 20 let bude připravena nová flotila osobních automobilů s neutrální CO2 stopou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

byl bych v naprostem klidu – to ze nekteri vyvolavaji paniku je jejich vec.

ppetr1

prudky propad 300usd ?? to snad nemyslite vazne.
podivejte se na akcie :-))

spot_img