09.02.19 Technická analýza komodity zlato – Bezpečný přístav je stále silnější!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Neměli jsme už docela dlouho analýzu na zlato, tak si to zaslouží konečně nějaký ten update. Zlato je na tom v podstatě dost podobně jako krypto v posledních několika týdnech. Měli jsme tu skoro půlroční korekci, která v půlce prosince skončila a kurz je od té doby zase na koni. No, pro ty, co si to neuvědomují, tak trh se zlatem je sám o sobě důležitým indikátorem. Vzhledem k tomu, že je tento drahý kov takovým bezpečným přístavem, tak pokud roste nedůvěra v současný ekonomický systém, tak se pohrne kapitál do zlata.

Zlato totiž nikdo nemůže zmanipulovat jako se to dělá s FIAT měnami, či s různými deriváty, které ve skutečnosti nemají žádnou hodnotu. Zadlužení každým dnem strmě roste a tak je potřeba své úspory do něčeho uložit. A zlato bylo, je a bude tím nejbezpečnějším přístavem pro úspory.

Aktuální situace na 1D TF komodity zlato

zlato

Na přelomu srpna/září kurz zlata narazil na rezistenci v cenovém levelu 1 564 USD, který se býkům nepodařilo prorazit. Následoval stabilní pokles, který ale sám o sobě nebyl moc významný. Vlastně bylo docela zřejmé, že se jedná jenom o delší korekci a pak by to mělo pokračovat dál do vyšších cenových hladin. A taky se tak stalo. Na supportu 1 454 USD našel trh dostatečnou oporu a k dalšímu poklesu již nedošlo. Pak i následoval breakout ze zakresleného wedge, čímž se trhu otevřely dveře. Kurz zlata stabilně posiloval a dokonce se podařilo překonat poslední vrchol. Nicméně, v blízkosti S/R levelu 1 621 USD se to tak nějak celé zastavilo.

Co bude dál?

Zamítnutí bylo docela silné, což je poznat z toho nezdravě dlouhého knotu svíce. Cena tedy vyklesala k S/R levelu 1 535 USD, kde se propad i zároveň zastavil. No, od té doby nám trh konsoliduje a není zcela jasné, co z toho může vzejít. Momentálně ta struktura trochu připomíná triangl, ale myslím si, že by to úplně neobstálo. Jisti si tedy můžeme být jenom tou konsolidací, ale bude chvíli ještě trvat, než si budeme jistí, co z toho vzejde. Ale kdo ví, možná bude ten triangl v závěru trhu stačit a půjdeme brzy výš.

Situace na trhu se zlatem je ale jinak docela zřejmá. Akciové trhy sice pumpují jako o život, ale všichni víme, že to vyhoněný repo operacemi ze strany FEDu, zápornými úrokovými sazbami ze strany ECB. Čína dělá to stejné. Akciové trhy jsou takový nadopovaný feťák, kterého to buď zabije nebo ty stimulanty prostě dojdou. Trh s drahými kovy si to uvědomuje, takže se kapitál pomaličku přesouvá sem.

Aktuálně je pro trh se zlatem problém rezistence 1 621 USD. Ale myslím si, že to nebude moc dlouho trvat, než býci hranici odporu překonají. Na zlatu je moc pěkný růstový trend, takže žádnou zradu neočekávám. Právě naopak, makro fundament je pro drahé kovy dosti příznivý.

Indikátory

Při posledním zamítnutí byly hodnoty RSI už dost vysoké. Konkrétně to bylo asi 86 bodů, takže není nic překvapivého, že že trh potřeboval oddych. Nejdůležitější informací, kterou nám RSI poskytuje je fakt, že hodnoty indikátoru se nepropadly pod 35 bodů už více jak rok a půl. Máme tedy před sebou silný a zdravý uptrend. Co se týče MACD, tak zde je momentum sice negativní, ale bez síly.

Závěr

Vzhledem k tomu, že pravidelně analýzy na zlato nemáme, tak se moc situací nezaobírám do detailu. Z toho důvodu je dnešní analýza spíše informativního charakteru a připomenutí, jak situace vypadá i mimo kryptotrh. Možná se někteří teď ptáte, zda existuje nějaká korelace mezi trhem zlata a Bitcoinu. Osobně tu žádnou souvislost vůbec nevidím a už vůbec ne nějakou kauzalitu.

Vnímání obou trhů je zcela odlišné a obě tyto komodity (když budeme BTC považovat za komoditu/platidlo) mají i zcela odlišné vlastnosti. Bitcoin je ale mladý a ty potřebná data nám přinese až další krize. Do té doby můžeme jenom spekulovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

Zlato totiž nikdo nemůže zmanipulovat jako se to dělá s FIAT měnami, či s různými deriváty, které ve skutečnosti nemají žádnou hodnotu. – zlato neni totiz nafukovaci stejne jako BTC – pro ste je dano limitni mnozstvi a NAZDAR!
proc USA opustilo kryti zlatem?!
neverim ze by BTC dopadlo stejne.
http://www.cesko-finance-poradenstvi.cz/cs/aktuality-komentare-analyzy/finance-a-politika/125-zlaty-standard-zruseni-kryti-dolar.html

INFLACE JE PROSTE METLA LIDSTVA A POLITICI SI DELAJI CO CHTEJI :-((

Ric

Ahoj Petře, co se týče zlata i tady existuje manipulace na futures kontraktech vyrovnávaných v Dolarech. Samozřejmě je to zlato papírové tzv. deriváty, ale zatím se jim daří držet zlato pod kontrolou. Než to všechno praskne.😉

ppetr1

souhlas.
jenze u BTC to bude jednodussi – staci udelat run na BTC a vsichni do svych penzenek – pak se uvidi kolik vlastne burzy vlastni BTC na uctech 🙂
bohate staci kdyz 18 mio lidi prevede 1 svuj BTC do penezenky a razem jich bude markatni nedostatek.ovsem nekteri rikaji,ze je to nesmysl – asi opravdovy odbornici! co umeji pocitat lepe.

Martin

Ted sem pred par dny cetl zrovna clanek o jp morgan jak manipulovali ceny nejen forexu za coz dostali 550mega$ flastr ale nove i zlata na burzach..

pietro

Obchodnici s futures v podstate duveruji 3. strane (burze), ktera tyto obchody kryje podkladovym aktivem se kterym se obchoduje (btc, zlato ci cokoli jineho). Pokud nekdo tvrdi, ze si mohou vypsat futures kolik chteji, cimz umele zvysuji celkove mnozstvi podkladoveho aktiva, tak je to sice pravda, ovsem vystavuji system riziku sesypani. Pokud vytvari umele napr. nove BTC, nemaji pro ne fyzicke kryti a prijde RUN na BTC – tzn. panika a vsichni budou chtit BTC vybrat, burza krachne a obchodnici o nekrytou cast aktiv prijdou!!! Takze ano, burzy ci jine subjekty mohou na papire ci v systemu vytvaret umele jakakoli aktiva (BTC, zlato, ci cokoli jineho), ovsem pouze do te doby, dokud jim obchodnici duveruji.. Pokud nemaji kryti a ztrati duveru, je s nimi konec! A nikdo je nezachrani, protoze ani zlato ani BTC se nedaji natisknout z niceho tak jako FIAT!

ppetr1

presne tak.proto je mi divne kdyz burz na krapto jsou mraky a jedna tvrdi ze ma fyzicky 1 mio BTC.dle meho je toto nesmysl.

never say Never

PROSIM aktualizaci ! 🙂 atakujeme 1650usd !!! 🙂

spot_img