08.02.20 Technická analýza ETH/USD – Kdy přijde korekce a s tím další příležitosti?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Dnes se v rámci tohoto příspěvku zaměříme na trh s Ethereem. Ethereum jede v posledních pár dnech pořádné bomby, což jste si samozřejmě museli všimnout. Nicméně, ta parabola je tu zřejmá a z toho důvodu je případná korekce na spadnutí. Trh je dost vyhajpovaný, takže si úplně netroufám říci, kdy by k tomu mělo dojít.

Za současné situace je zřetelné, že se to býci pořád snaží šponovat výš a výše. Až to právě není moc zdravé. Asi se shodneme na tom, že Ethereum za 200 USD je docela úspěch, ale mě osobně třeba zajímají dvě věci a věřím, že nejsem sám. Až dojde ke korekci, tak jak bude velká a zda po ní bude následoval další takový růst. Ne všichni totiž stihli do toho rozjetého vlaku nastoupit a ti, co v něm jsou, tak teď bloumají nad tím, kdy prodat a pak zase zpětně odkoupit za nižší cenu.

Aktuální situace na 12H TF ETH/USD

ETH

Pro naše účely si výjimečně uděláme dnešní analýzu na 12H časovém rámci. Díky tomu jde mnohem lépe vidět, jak velkou cestu Ethereum za posledních šest týdnů ušlo. Asi se nemusíme moc přít nad tím, že pohyb kurzu z posledních několika dní je obyčejná parabola. Situace začala dost gradovat již pod cenovou úrovní 196,89 USD. Nemluvě o tom, že cenový level 200 USD je sám o sobě důležitou psychologickou hladinou. Tudíž její průraz trhu samozřejmě výrazně pomohl k tomu, co teď v grafu vidíme. Od 18. prosince vzrostla cena této mince o více jak 97%. Chybí tedy ještě málo a bude to 100%.

No, ale kdy se trh pročistí? Cenová relace 233,20 – 223,91 USD je dost silné pásmo a proto bych si dovolil tvrdit, že větší korektivní pohyb je na spadnutí. Vím, že to teď tak úplně nevypadá, ale trhy už jsou dost přepálené a čím dřív k tomu dojdu, tak tím jednodušeji se z toho trh pak vzpamatuje. Osobně bych byl dost překvapený, když by se cena přehoupla přes rezistenci 247,12 USD. A upřímně, moc by se mi to ani nelíbilo. Více preferuji stabilní růst, který je přerušován korekcemi v podobě krátkých konsolidací. Tohle je příliš agresivní a pročištění bude tedy tvrdé.

Indikátory

Indikátor RSI je vcelku jasný. Je samozřejmě příznivě, že jsme se dostali do tak vysokých hladin, ale je to i známka toho, že trh potřebuje oddych. Dojde k tomu brzy? Uvidíme. Co se týče MACD, tak zde je momentum stále up a zatím se nezdá, že by se na tom mělo něco měnit. Ze Stochastic RSI je zase vidno, že křivkám indikátoru moc dolů ani nechce.

Závěr

Ethereum je extrémně rozjetý vlak a já osobně si raději počkám, neboť do rozjetých vlaků se neskáče. Poměr Win/loss ratio je v takových případech dost nepříznivé. A hlavně, každý vlak na své cestě má zastávky, kde je šance nastoupit. FOMO strašně zesílilo a už všichni zase dost blbnou. Takže klídek, ono nám nic neuteče.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře