08.02.20 [BTC] Technická analýza: Jaký pattern třeba sledovat a proč je konsoidace důležitá pro bullish 2020?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Velryba přesunula ohromující částku 4,5 mld. USD v BTC za poplatek 21 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh opět překračuje 1,4 bilionu...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Bitcoin se před 10 000 USD trochu držel a je to jen dobře. Predikce hovoří o tom, že momentální konsolidace jen napomáhá bullish scénáři do halvingu.

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD. Včera jsme vám přinesli analýzu na TRX/USD, pokud vám náhodou utekla, tak si ji můžete zobrazit zde.

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: + 34,19 %

Aktuální cena BTC: 9 804 USD

Na grafu máme zobrazený pattern cup and handle, který nám v roce 2020 přinesl téměř 2 600 USD nárůst. Tento náš pattern pro ty, kteří mě nesledují častěji, tu máme zakreslen již několik týdnů a zatím to jde podle plánu. Tento vzor má silné momentum i pro vzestupný kanál, který vidíme na grafu. Mnozí trejdeři teď přecházejí na altcoiny které tu a tam rostou oproti Bitcoinu více.

Bitcoin se v tomto týdnu prakticky nepohnul a konsolidujeme do strany, což vůbec nemusí být špatné. Z pohledu roku 2020 jsme vyrostli strašně rychle, tento růst je dokonce nejrychlejší za posledních 6 let. Chce to prostě zpomalit, aby Bitcoin narazil do podpůrné stěny kanálu, kde by se měl odrazit nahoru. 10 000 USD je silný odpor a zároveň i psychologická hodnota – je logické, že se tu zdržíme déle. Mnozí hovoří o každém dni, kdy by se měl 10 000 USD zlomit, no předpoklad je takový, že se tu ještě týden můžeme zdržet, ne-li více.

Support

Bulls určitě budou chtít držet 9 550 USD (předcházející silný odpor) a bears se naopak vynasnaží to poslat až k nejbližší podpoře na 9 100 USD, jak to vidíte na grafu. Pokud neudržíme 9 550 USD, tak je třeba počkat na hladině 9 100 USD na případný odraz.

Resistence

Nejbližší odpor je na 10 300 USD. Celkově ale hranice 10 000 USD působí u investorů velký respekt, není tam jen odpor technický, ale zároveň i psychologický. Mnozí trejdeři se už ale dívají i dolů, po tak silném růstu si to žádá silnější korekci, a proto třeba být nesmírně opatrný! Pokud budou bulls mnohonásobně odmítnuti před odporem na 10 000 USD, může to být jasný signál k tomu, že bulls začnou s korekcí a 9 550 USD je jen slabší odpor v jejich plánu, který lehce překonají, dostali by se pak na 9 150 USD.

Halving nám může zaručit růst Bitcoinu. Alespoň v roce 2020 to zatím takto je, když jsme prorazili šest měsíců trvající bear kanál. Je třeba si ale uvědomit, že nikdy to nepůjde jen nahoru a nevyhneme se ani propadům o 1 000 USD, jako byl ten poslední z hodnoty 9 250 USD až na 8 200 USD. Čím vyšší hodnota, tím větší propad. Je proto třeba být velmi obezřetný a v době propadu mít nastavené SL a nepodléhat panice.

Děkujeme, že jste si i dnes našli čas na analýzu. Těšíme se na Vaši přízeň během celého roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře