Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního víkendu v kryptosvětě událo.
TRHY
Bitcoin během víkendu opět zažil několik momentů volatility. Za posledních 24 hodin klesl Bitcoin na krátkou dobu ze 6 200 USD až na 5 900 USD. Virtuální měna však již obnovila svou předchozí cenu a v současné době se obchoduje nad 6 200 USD. Kryptotrhy nyní mírně rostou a zatím se tak nesplnilo očekávání dalšího propadu, ovšem to se může již večer, s novými zprávami ze světa ohledně pokračující pandemie koronaviru, rychle změnit. Sledujte naše aktuální TA.
Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.
Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý víkend najdete zde: XRP a BCH, SP500 a ropa Brent, AMD a Facebook, BTC/USD, XRP/USD a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.
Kryptoburzy, banky
Úřad pro finanční služby na Maltě (MFSA) vydal 25. března varování o dvou kryptoburzách, které nemají povolení k provozování své činnosti a ani nejsou v zemi registrovány. COINMALEX a Crypto Foxtrades jsou burzy, které na svých webových stránkách tvrdily, že mají k provozu nezbytná povolení a licence. Co se týče COINMALEXu, finanční úřad dodává, že informace, které má o této kryptoburze, naznačují, že se jedná o schéma „pochybné povahy“ a že by mohlo přinést vysoké riziko ztráty peněz.
Binance uvádí, že 31. března ruší pákové tokeny, vázané na Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, EOS a Binance Coin. Ve zprávě kryptoburza uvádí, že uživatelé mohou stále ukládat a stahovat své pákové tokeny dvě hodiny před tím, než burza přestane podporovat pákové FTX tokeny a jejich obchodní páry. “Na váš bankovní účet připíšeme ekvivalentní hodnotu drženou v každém pákovém efektu v okamžiku vyřazení z obchodování na BUSD do 14 dnů.” Binance říká, že podniká tyto kroky, protože uživatelé jsou prostě příliš zmatení ohledně toho, jak fungují pákové tokeny.
Mining
V patentové přihlášce podané ve čtvrtek na Světovou organizaci duševního vlastnictví (WIPO) americký počítačový gigant uvedl, že senzory mohou detekovat aktivitu související s konkrétními úkoly – například čas strávený prohlížením reklam – a převést je na počítačově čitelná data, aby vyřešily výpočetní problémy téměř stejným způsobem jako konvenční systém PoW. „Namísto masivních výpočtových prací, vyžadovaných některými konvenčními kryptoměnnými systémy, mohou být data generovaná na základě tělesné aktivity uživatele důkazem práce, a proto může uživatel podvědomě vyřešit výpočetně obtížný problém,“ říká patentová přihláška. Systém by mohl být použit k těžbě kryptoměn: senzory by mohly detekovat, kdy tělo provádí fyzický úkol, například že vykazuje rychlejší puls, a tato data použít k vytěžení bloků. Skenery, připojené k hlavě, by mohly dokonce využít mozkové vlny, signály vysílané během mentální námahy, aby těžily kryptoměny.
Blockchain a technologie
Bankovní gigant HSBC nahrazuje papírové záznamy digitálními pomocí platformy, založené na blockchainu a sleduje tak soukromé investice ve výši 10 miliard USD. Klienti banky mohou používat platformu nazvanou „Digitální trezor“ pro přístup k digitalizovaným záznamům cenných papírů, zakoupených na soukromých trzích. Platforma zkracuje čas potřebný k tomu, aby klienti kontrolovali, vyhledávali nebo ověřovali transakce v reálném čase, místo toho, aby museli kontaktovat banku kvůli přístupu k informacím o svých držbách.
Konsorcium nizozemských společností zahájilo iniciativu „Tech proti Koroně“. Zúčastněné firmy zdarma poskytnou nizozemské vládě přístup k inovativním technologiím, které lze použít v boji proti COVID-19. Nizozemská firma s distribuovanou účetní knihou (DLT), společnost Tymlez, je jednou z více než 10 společností, které zdarma poskytují své služby a technologie vládě. Tymlez nabízí svou platformu blockchain jako základní technologii „modelování ekosystému zdravotnického zboží prostřednictvím platformy, která odpovídá nabídce a poptávce“. Firemní blockchain bude použit k zajištění transparentnosti v dodavatelském řetězci.
Studenti zapsaní do magisterského programu Blockchain a Distributed Ledger Technologies na univerzitě v Maltě vytvořili decentralizovanou aplikaci (Dapp), která byla použita pro hlasování v nadcházejících volbách pro zástupce studentů. Dapp je postavena na decentralizované platformě pro digitální identitu, kterou studentům poskytla společnost Vodafone. Volby byly prvním živým projektem, který byl realizován pomocí platformy digitální identity Vodafone.
26. března oznámila švýcarská luxusní hodinářská firma Breitling vydání hodinek v limitované edici a s certifikátem pomocí protokolu Arianee. Každé jednotlivé hodinky Top Time dostanou jedinečnou digitální identitu pomocí technologie distribuované knihy.