Kryptopodvodníci z Tinderu: Emoční manipulace a milostná návnada

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptopodvodníci na Tinderu určitě vědí, jak zatahat za ty správné emocionální struny, aby vám otevřeli peněženky s kryptoměnami. Ke svému cílení na nezadané ve slavné seznamovací aplikaci používají citovou manipulaci a sladké nicnedělání a den ode dne jsou v tom stále lepší.

Kryptopodvodníci zaplavují Tinder

Kryptopodvodníci nejsou v souvislosti se sociálními médii ničím novým. Nové podvody však rostou jako houby po dešti každou milisekundu. Tentokrát se podvodníci a podvodnice snaží, abyste se přes Tinder zamilovali až po uši.

Sociální média jsou pro hackery živnou půdou a na Tinderu inscenují milostné návnady. V podstatě by své oběti přesvědčili, aby si stáhly tyto falešné podvodné šifrovací aplikace, které jim umožní dostat se do jejich peněženek. Lákají zamilované jedince na kočku, aby jim svěřili své kryptopeněženky.

CryptoRoms

Kybernetičtí kriminalisté z Bulharska nazývají tyto novodobé milostné krypto podvodníky “CryptoRoms”.

Podvodníci své oběti láskou a sváděním manipulují, aby převedly své tokeny do podivných aplikací třetích stran a poté se jich zbavily.

Níže jsou uvedeny různé způsoby, jakými kryptopodvodníci Tinderu operují:

Ověřování Tinderu. Podvodník přesvědčí své oběti, aby si ověřily své profily v konkrétní aplikaci. Podvodníci pak pošlou odkaz, který se tváří jako ověření Tinderu. Po kliknutí na odkaz však budete přesměrováni na webovou stránku třetí strany, kde zadáte osobní údaje, jako je jméno, e-mail, datum narození a číslo kreditní karty.

Catfishing. Mnoho podvodníků by si na Tinderu vytvořilo falešné profily jako ženy (i když jsou ve skutečnosti muži). Své oběti by lákali a přitahovali navazováním citových vztahů a výměnou za jejich kryptopeněženky nebo informace by jim dokonce nabízeli nahé fotografie nebo videa.

Podvedení kvůli lásce

Cyber Forensics informoval o nedávném podvodu na Tinderu, do kterého byl zapojen Mike ze Spojených států, který byl podveden o částku v kryptoměnách v celkové výši 277 000 dolarů.

Podvodnice Jenny pochází z Malajsie a oběť si myslela, že jde o vážný romantický vztah a že ho opravdu miluje. Ukázalo se, že Jenny šlo pouze o jeho kryptofondy.

Timothy Benson ze společnosti Bitcoin Recovery Company říká, že je zřejmé, jak kryptopodvodníci z Tinderu používají emoční manipulativní taktiku, aby získali přístup k osobním a finančním informacím své oběti, například k soukromým klíčům k jejich kryptopeněženkám. Když mají tyto informace v rukou, je snazší se do digitálních peněženek jejich obětí vloupat.

Jak se vyhnout podvodům na Tinderu

  • Nikdy nesdělujte soukromé nebo finanční informace, i když jste “zamilovaní”.
  • Než začnete komunikovat nebo jim svěříte jakékoli informace, prozkoumejte profily.
  • Přerušte konverzaci, jakmile se osoba začne ptát na jakékoli soukromé nebo finanční informace.
  • Zaznamenávejte si informace o podvodnících v e-mailech, telefonních číslech nebo na fotografiích.
  • Podvodníka okamžitě nahlaste na Tinder a policejním orgánům.

Závěr

Láska má svá rizika, ale nemusíte ve jménu lásky přijít o všechny své peníze nebo kryptofondy. Existují agentury, které se specializují na ukradené kryptoměny, ale není zaručeno, že je všechny získáte zpět. Proto je nejlepší nikomu své informace nesdělovat.

Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img