NFT tržiště Coinbase umožní nákupy kartou Mastercard

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoburza Coinbase oznámila partnerství se společností Mastercard, které má zjednodušit proces nákupu nezaměnitelných tokenů (NFT) na připravovaném NFT trhu této kryptoburzy.

Coinbase a spolupráce

V rámci partnerství bude Coinbase spolupracovat s Mastercard na klasifikaci NFT jako “digitálního zboží”, což podle ní umožní “širší skupině spotřebitelů nakupovat NFT”. Kryptoburza rovněž slíbila, že “odemkne nový způsob placení kartami Mastercard“.

V příspěvku na blogu, v němž tuto novinku oznámila, společnost Mastercard napsala:

“Nákup digitálního zboží by měl být stejně jednoduchý jako nákup trička nebo kávy na stránkách elektronického obchodu.”

Argumentuje tím, že k nákupu NFT vede cesta “jedním kliknutím”.

Řešení “bolestivých míst” NFT

“Chceme, aby byl proces nákupu NFT velmi snadný,”

– uvedl v rozhovoru, který doprovázel tiskovou zprávu, senior produktový ředitel pro platby a obchodování společnosti Coinbase Prakash Hariramani. Hariramani tvrdil, že poté, co kryptoburza poskytla “vstupní rampu do kryptoměn” nováčkům v této oblasti, vidí své tržiště NFT jako stejnou rampu pro NFT.

“Chceme udělat totéž pro NFT s Mastercard tím, že vyřešíme bolestivé body – abychom co nejvíce usnadnili nákup NFT a zajistili, že to bude nejlepší spotřebitelský zážitek,”

– řekl.

Práce Coinbase na NFT

Kryptoburza již nějakou dobu pracuje na Coinbase NFT, peer-to-peer tržišti pro nezaměnitelné tokeny. Za pouhých 48 hodin po oznámení spuštění měla platforma více než 1,4 milionu registrací.

V rámci dohody s Mastercard burza oznámila, že bude “schopna poskytovat lepší zákaznické zkušenosti na Coinbase NFT“. V prosinci 2021 přidala Coinbase podporu pro prohlížení NFT do Coinbase Wallet, své neúvěrové peněženky.

Burza zaměřuje svou pozornost na NFT v souvislosti s rostoucím zájmem o metaverse – trvalý virtuální svět, v němž je vlastnictví digitálního zboží vázáno na nezaměnitelné tokeny.

V příspěvku na blogu z prosince 2021 nastínil generální ředitel společnosti Brian Armstrong vizi své společnosti pro metaverse a poukázal na využití nástrojů pro identifikaci založených na NFT, které “spojí všechny části identity dohromady – v podstatě vytvoří nájezdovou rampu identity do metaverse”.

Závěr

Tato spolupráce přinese lehčí nákup NFT – držíte nějaké? Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: