Bakkt akcie raketově rostou po partnerství s Mastercard na nových kryptoslužbách

5
(3)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Téměř na trojnásobnou hodnotu se vyšvihly akcie krypto obchodní platformy Bakkt poté, co společnost uzavřela partnerství s globálními platebními společnostmi.

Bakkt raketově vypumpoval

Cena akcií společnosti Bakkt vzrostla o 120 % jen během pondělní obchodní seance. Kryptoburze od mateřské společnosti newyorské burzy Intercontinental Exchange se velmi daří. Odhalila dvě partnerství s významnými globálními platebními společnostmi.

První z nich je Mastercard, který oznámil nové služby, které zákazníkům umožní nakupovat, prodávat a držet kryptoměny, jako je Bitcoin (BTC). Bakkt se na novém krypto projektu platební společnosti s 2 miliardami zapojených obchodníků bude přímo podílet.

Zpráva byla oznámena v pondělí. Ve stejný den globální poskytovatel plateb Fiserv také oznámil strategickou spolupráci se společností Bakkt s cílem nabízet služby digitálních aktiv pro obchodníky.

Akcie společnosti jsou novinkou

Bakkt vstoupil na burzu teprve 18. října tohoto roku prostřednictvím speciální akvizice společnosti, která ocenila společnost na 2,1 miliardy dolarů. Tržní kapitalizace společnosti Bakkt v současnosti činí více než 4 miliardy dolarů.

Bakkt při debutu na newyorské burze zaznamenal pokles ceny jeho akcií o 6 % a uzavřel svůj první den obchodování ve ztrátě. Akcie BKKT od té doby vzrostly o více než 236 % z 9,09 USD na 30,60 USD za posledních pět dní. Jak můžete vidět na grafu níže, korekce pumpy již probíhá.

Zdroj: Tradingview.com

Spuštění samotné platformy bylo v kryptosvětě velkou událostí, která byla vnímaná jako vysoce bullish. Bakkt vznikl v době zuřivého bear marketu v roce 2018 a nabídl tak trochu naděje všem kryptoinvestorům a hodlerům. Platforma poté následující rok nabídla fyzicky podložené futures kontrakty na Bitcoin.

Tyto produkty zaznamenaly rekordní objem obchodování začátkem tohoto měsíce. Společnost navíc spustila aplikaci pro maloobchodní platby za krypto aktiva v dubnu tohoto roku.

Závěr

Bakkt se 18. října dočkal začátku veřejného obchodování svých akcií. Ty se jen pár dní po zalistování dočkaly masivní pumpy. Raketový růst kryptoměnové burzy je přičítán pondělnímu oznámení dvou partnerství se dvěma platebními společnostmi včetně Mastercard. Ta díky nové spolupráci držitelům krypto karet umožní nakupovat, prodávat a držet digitální aktiva.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: