Rapová ikona Nas umožní fanouškům vlastnit část své hudby prostřednictvím NFT

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Hip-hopová legenda Nas vydá NFT tokeny, které uživatelům umožňují vlastnit autorská práva na streamování písní.

Nas vydá NFT

Bouřlivý nárůst využití NFT technologie v reálném světě pokračuje také v roce 2022. Tentokrát své tokeny vydává umělec, který již celá desetiletí úspěšně působí v hip-hopové kultuře.

Oceňovaný rapper Nas vydá nezaměnitelné tokeny (NFT), které umožní jeho fanouškům vlastnit podíl ve dvou jeho písních. Konkrétně má jít o songy Ultra Black a Rare.

Uživatelé, kteří si zakoupí tzv. omezená digitální aktiva (LDA) prostřednictvím NFT, získají určité procento vlastnictví licenčních poplatků za streamování v závislosti na tokenu, který drží.

Ultra Black pochází z Nasova alba King’s Disease, oceněného Grammy v roce 2021. Rare je pak song z následného alba King’s Disease II, nominovaného na Grammy pro rok 2022. Obě skladby budou mít omezenou zásobu tokenů, a to 760, resp. 1110 kusů. Obě budou vydány 11. ledna a kupující budou moci získávat tokeny podle zásady „kdo dřív přijde, je dřív na řadě.“

Platforma Royal

LDA se budou prodávat prostřednictvím hudební platformy NFT Royal. Na Twitteru platforma uvedla:

Generální ředitel Royal Justin „3lau“ Blau koncem minulého roku prozradil, že cílem číslo jedna platformy je umožnit fanouškům, aby spoluvlastnili hudbu svých oblíbených umělců.

„Začínáme s kurátorskou skupinou umělců pro naše počáteční prodeje, ale v budoucnu plánujeme otevřít platformu dalším umělcům,“ řekl Blau.

Nas, který bude prvním umělcem na NFT Royal, není v kryptosvětě nováčkem. V písni s DJ Khaledem a Jay-Z se Nas chlubil svým kryptoměnovým bohatstvím a investicí do akcií kryptoburzy Coinbase.

Závěr

Umělci z celého světa se snaží využít řadu různých platforem, které jim umožňují spouštět své NFT. Zatímco nejčastěji jde o fanouškovské tokeny, raper NAS umožní určitou formu vlastnictví autorských práv, resp. práva na podíl z autorských honorářů. Další prominentní rapper, Eminem, se nedávno připojil k Bored Ape Yacht Club poté, co si údajně koupil Bored Ape přezdívaného „Eminape“ za 462 000 $ na OpenSea.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: