Průzkum: 70 % držitelů kryptoměn začalo investovat v roce 2021

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější průzkum uvádí, že téměř 70 % držitelů kryptoměn ve Spojených státech amerických začalo investovat teprve v minulém roce. Minulý rok se tak stal pro mnoho kryptoměnových investorů rokem přelomovým.

Průzkum: Masivní začátek investice v roce 2021

Nejnovější průzkum, vypracovaný společností Huobi Group pojmenovaný Crypto Perception Report 2022, ukazuje, že drtivá většina držitelů kryptoměn v USA uskutečnila své první kryptoměnové investice během minulého roku.

Průzkum byl proveden mezi 3 100 dospělými Američany. Ve zprávě se tak uvádí, že 68 % respondentů nakoupilo své první kryptoměny právě během minulého roku. Zbytek uvedl, že začal investovat před dvěma a více lety.

Studie společnosti Huobi Group se také zaměřila na investované částky. Necelých 46 % dotázaných uvedlo, že do kryptoměn investovalo 1 000 USD či méně. Dalších 25 % v průzkumu uvádí, že nakoupilo kryptoměny v hodnotě 1 000 až 10 000 USD.

Generální ředitel Huobi Group Jeff Mei prohlásil:

„Máme před sebou dlouho cestu, než dojde k přijetí do hlavního proudu. Jakmile si více lidí udělá čas na to, aby porozuměli tomuto odvětví, a bude více jasno v globálních předpisech, můžeme očekávat nárůst účasti.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 313 USD dle KMC.

Závěr

Adopce kryptoměn ve světě stoupá, přesto máme před sebou ještě dlouhou cestu. Počet investorů každým rokem přibývá. Kdy jste začali investovat do kryptoměn vy? Celý průzkum si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete více obsahu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: