Proč společnost Meta nevypne sociální síť Facebook v Rusku

4.8
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Ukrajina vyzvala Marka Zuckerberga, aby odstřihl přístup ke své sociální síti Facebook z Ruska.

Proč Meta Facebook nevypne

Po úspěšném přemlouvání Elona Muska, aby aktivoval Starlink, se Ukrajina rozhodla znovu apelovat na americké miliardáře ze Silicon Valley. Konkrétně se zaměřili na Marka Zuckerberga. Žádost se týkala odstřihnutí Ruska.

„Marku Zuckerbergu, zatímco vytváříte metaverse, Rusko ničí skutečný život na Ukrajině! Žádáme vás, abyste zakázali přístup k Facebooku a Instagramu z Ruska, dokud tanky a rakety útočí na naše školky a nemocnice!”

Ukrajinský vicepremiér Mykhailo Fedorov těmito slovy v neděli na Twitteru oslovil generálního ředitele společnosti Meta, Marka Zuckerberga.

„Ukrajinci […] navrhli, abychom v Rusku zrušili přístup k Facebooku a Instagramu. Lidé v Rusku však využívají FB a IG k protestům a organizování se proti válce a jako zdroj nezávislých informací,“ dodal Nick Clegg, viceprezident společnosti Meta pro globální záležitosti.

Stop lžím ruského režimu

Nick Clegg upřesnil, jaké kroky se Meta rozhodla učinit ve vztahu k ruské vládě. Naznačil, že zabanují ruská státní média:

„Obdrželi jsme žádosti od řady vlád a EU, abychom podnikli další kroky ve vztahu k ruským státem kontrolovaným médiím. Vzhledem k výjimečné povaze současné situace v tuto chvíli omezíme přístup k RT a Sputniku v celé EU.“

Dále dodal, že naopak zaznamenali tlak na omezení platformy ze samotného Ruska. Vypnutí Facebooku a Instagramu v Rusku by „umlčelo důležité vyjádření v rozhodující chvíli,” dodal.

Ačkoli Meta nevyhověla původní žádosti vicepremiéra Ukrajiny, s rozhodnutím byl nakonec zřejmě spokojen.

„Už jsme si všimli rozhodnutí Meta o blokování ruských propagandistů a médií. Nicku Cleggu, díky za vaše činy a tento úplně první krok v boji proti krvavému vojenskému útoku proti Ukrajině,“

..uvedl Federov a dodal: „V Metaverse není místo pro válečné zločince.”

Závěr

Facebook ani Instagram v Rusku zatím odpojen nebyl a podle společnosti Meta může být důležitý pro šíření pravdy o válce na Ukrajině mezi lidmi. Podle některých informací přitom Rusko svému lidu o invazi lže a nebo její podobu tají.

Spekuluje se, že pokud by většina obyvatel Ruska měla reálné záběry z ruského útoku na Ukrajinu, mohlo by to teoreticky znamenat vysokou pravděpodobnost vzpoury proti Putinovi a případně i svržení režimu a konec války.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img