Burzy mají ze zalistování nových kryptoměn překvapivě vysoké zisky

0
(0)

Provozování kryptoburzy je velmi lukrativní byznys. Coinbase oznámila, že za rok 2017 získala více než 1 miliardu $. Pro srovnání: Binance má za cíl vydělat alespoň 850 $ ročně. Největší zisk mají kryptoburzy z poplatků za obchodování. Nicméně tyto zisky nejsou jejich jedinými příjimy. Poplatky, které musejí zaplatit mnoho vývojářů za zalistování altcoinu po ICO (Initial CoinOffering), atakují astronomické sumy.

Vysoké poplatky nejsou jen problémem burz

Většina kryptoburz nezveřejňuje poplatky za začlenění nových kryptoměn. Navzdory tomu víme, že se to pohybuje v tisících dolarů a v některých případech dosahují poplatky až milion dolarů. Samozřejmě čím větší a populárnější burza je, tím vyžaduje větší vstupní poplatek. Changpeng Zao, CEO společnosti Binance, hájí vysoké poplatky tím, že i velké banky si berou poplatky za tzv. IPO (proces, při kterém investiční banky začlení společnosti na akciové burzy pro širokou veřejnost). Changpeng Zao rovněž uvedl, že investiční banky si berou až 7 % za podepsání dohody o IPO.

Vysoké poplatky nejsou jen otázkou centralizovaných burz ale také mobilních peněženek. Jeden altcoinový developer řekl, že za implementaci na známou mobilní peněženku mu byl účtován poplatek ve výši 3,5 milionu dolarů. Společnosti Bittrex a Bitfinex oznámily, že za zavádění altcoinů na burzu si neberou poplatky. Někteří lidé to však zpochybňují, protože zástupci ICO musejí podepsat velmi omezující Dohody o mlčenlivosti.

Pokud chcete dostávat upozornění na články o kryptoburzách, použijte zvonek, který najdete v levém dolním rohu obrazovky. Také nás můžete sledovat na Facebooku.

Likvidačně vysoké poplatky

Říká se, že za zalistování kryptoměn si Binance účtuje 1 milion dolarů kromě jediné výjimky. Tou je komunitní soutěž, kdy si uživatelé burzy volí coin měsíce, který je následně zalistován na Binance. Pro mnohé altcoiny a ICO je to prostě drahé, a proto si volí levnější cestu ke kryptoveřejnosti zalistováním na menší burzy, jako jsou například Gate.io nebo Tradesatoshi. Romano, developer Viacoinu, ohlásil, že pouze díky jeho předchozí ziskové činnosti v oblasti kryptoměn si mohl dovolit zalistovat VIA na Binance.

Mohlo by Vás zajímat: Evropská unie nemůže zakázat těžbu kryptoměn.

Závěr

I když se o kryptoměnách mluví jako o decentralizovaných digitálních měnách, tak jsou přece jen závislé na centralizovaných platformách. Začlenění nových altcoinů na největší burzy nebo softwarové a hardwarové peněženky není povinností. Na druhé straně, pokud nový projekt chce prorazit a dostat se do povědomí lidí, tak je nezbytné, aby se dostal na celosvětově známé platformy. Můžeme na závěr dodat, že burzy jako Coinbase, Binance nebo Bittrex jsou velkými hráči na tomto trhu a často oni rozhodují o úspěšnosti nového ICO.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img