BTC investoři, kteří mají méně peněz než Elon Musk, by si měli „dávat pozor“, varoval Bill Gates

2.4
(34)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bill Gates není příliš velkým zastáncem Bitcoinu zejména kvůli obrovské spotřebě energie, kterou kryptoměna využívá. Milionářský filantrop během nedávného rozhovoru varoval lidi, kteří mají méně peněz než Elon Musk, aby si dávali pozor na potenciální finanční ztráty, pokud budou investovány do BTC.

Gates, Musk a BTC

Od té doby, co se objevila zpráva, že společnost Tesla investovala 1,5 miliardy dolarů do Bitcoinu, spekulace o potenciálních výnosech společnosti z této investice rostly uvnitř i vně komunity.

Jelikož cena BTC od ledna, kdy došlo k nákupu, podstatně vzrostla, řada médií, včetně tradičních, poukazovala na fakt, že Tesla může vydělat větší zisk díky této krypto investici než prodejem svých vozidel.

Tuto otázku dostal i spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates během nedávného rozhovoru pro Bloomberg. I když odmítl dát přímou odpověď, podnikatel nabídl svůj docela přesvědčivý názor na investory do BTC, Muska a kryptoměny.

Bill Gates
Bill Gates. Zdroj: Bloomberg

Bill Gates ve skutečnosti věří, že lidé, kteří nakupují část této primární kryptoměny a zároveň mají méně peněz než Musk, by si měli „dávat pozor“. Jinými slovy, téměř každý by si měl „dávat pozor“, protože Musk je jedním z nejbohatších mužů na této planetě.

Vůči BTC je Gates neutrální

Gates nedávno řekl, že vůči Bitcoinu má spíše neutrálnější pohled. Během rozhovoru pro Bloomberg šla však neutralita trochu stranou.

„Nejsem býčí vůči bitcoinu. Jsou věci, do kterých investujeme jako společnost, která produkuje výstup. Bitcoin spotřebovává hodně energie A Stává se, že dojde k anonymní transakci, která Není reverzibilní.“

Moderní bankovnictví spotřebuje více energie než Bitcoin

Jak již bylo zmíněno výše, transakce BTC nejsou anonymní, protože každá z nich je registrována v bitcoinovém blockchainu. Jsou pseudonymní. Pokud jde o spotřebu energie, vedoucí burzy Kraken Dan Held nedávno zveřejnil příspěvek ve snaze vyvrátit tuto víru.

Poznamenal, že algoritmus konsensu důkazu o práci, který BTC používá, mu umožňuje převádět „elektřinu na digitální zlato“, což činí náklady PoW „funkcí, nikoli chybou“. Dodal, že další finanční pole, jako je bankovnictví nebo dokonce zlato, spotřebují podstatně více energie.

Když Gates odmítl BTC jako životaschopnou možnost platby, připustil, že digitální peníze jsou „dobrá věc“, ale musely by být snadněji použitelné, reverzibilní a dohledatelné, aby fungovaly.

Závěr

Bill Gates již v minulosti několikrát poznamenal, že jsou kryptoměny dle něj spojené s nelegální činností. BTC ho dle jeho slov neláká a zaujímá vůči němu spíše konzervativní postoj. Málokdo však ví, že společnost Microsoft loni v březnu obdržela patent na nový krypto systém, který by k těžbě využíval činnost lidského těla. Kryptoměna těžena díky fyzické aktivitě člověka. Co myslíte je takový sci-fi projekt reálný? Pokud v něm Gates opravdu vidí potenciál, znamená to, že mu opravdu leží v žaludku především zmíněná spotřeba energie.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.4 / 5. Počet hlasujících 34

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: