Bill Gates: Můj pohled na BTC je neutrální

5
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bill Gates, třetí nejbohatší muž světa, zakladatel Microsoftu a filantrop, vyjádřil svůj názor na Bitcoin jako neutrální a stále trvá na tom, že žádné BTC nevlastní.

Transparentnost a pozitivní schopnost

“Bitcoin nevlastním. Bitcoin mi není blízký, takže jsem zaujal neutrální názor.”

V rozhovoru pro CNBC Squawk Box, Bill Gates reagoval na otázku ohledně efektu těžení Bitcoinu na změnu klimatu kvůli vysoké spotřebě energie a emisím skleníkových plynů. Bill Gates však odpověděl uznáním schopnosti Bitcoinu přenést hodnotu téměř okamžitě po celém světě za nízké náklady.

“Myslím, že přesunutí peněz do digitální podoby a snížení transakčních nákladů, to je něco, co nadace Gates dělá pro rozvojové země.”

Gates navíc poukázal na transparentnost transakcí v bitcoinové síti a snadné sledování nelegálních aktivit souvisejících s bitcoiny, jako je praní špinavých peněz.

“Ale děláme i na tom, aby se transakce mohla zvrátit. Krásně tam vidíte, kdo to dělá, takže nejde o vyhýbání se daňovým povinnostem nebo nezákonné činnosti”

Gates: Nemohu kontrolovat volatilitu Bitcoinu

Bill Gates v minulosti na otázky týkající se BTC reagoval nerozhodně. V květnu 2018 uvedl, že Bitcoin je jednou z nejbláznivějších spekulativních věcí, které existují. Také dodal, že pokud by to bylo snadné, spekuloval by s nimi.

Gates se vrátil k tomuto svému prohlášení a svém posledním rozhovoru uvedl, že vysoká volatilita Bitcoinu je čistě řízena trhem a neexistuje způsob, jak by ji bylo možné ovládat s vysokým procentem přesnosti.

“Bitcoin může jít nahoru a dolů. O pohybu víte jen na základě mánie nebo názoru a já nemám způsob, jak předvídat, jaký by byl vývoj.”

Kryptoměna společnosti Microsoft

O několik měsíců později, v prosinci 2018, Gates uvedl, že kryptoměny by mohly pomoci chudým, zejména v rozvojových regionech po celém světě k přístupu k finančním nástrojům.

“Digitální finance mohou snížit náklady na celou řadu transakcí až o 90 % a poskytnout téměř univerzální přístup k inovativním finančním produktům a službám.”

Méně známou a zajímavou skutečností však je, že v březnu 2020 společnost Microsoft obdržela patent na nový systém kryptoměny, který by k těžbě využíval činnost lidského těla. Dokument popisuje navrhovaný kryptosystém jako alternativu Bitcoinu, která by monitorovala fyzickou aktivitu jako mechanismus konsensu pro ověřování transakcí a ražení nových mincí.

“V procesu těžby lze použít mozkové frekvence nebo tělesné teplo, když uživatelé provádějí úkoly poskytované informacemi nebo službami, jako jsou reklamy nebo používání určitých internetových služeb.”

Závěr

Myslíte si, že Bill Gates přeci jen nějaké Bitcoiny má?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img