Dlouhodobí investoři BTC prodávají, zatímco těžaři jej drží

5
(6)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nedávná zpráva od společnosti Glassnode, zabývající se analytikou kryptoměn a blockchainů naznačuje, kdo nyní drží bitcoiny a kdo se jich naopak zbavuje. Podle údajů se zdá, že bitcoinoví těžaři budou s největší pravděpodobností BTC ukládat, zatímco dlouhodobí investoři nyní vybírají své zisky. 

V lednu mohlo dojít k výprodejům ze stran těžařů, jejich chování se však výrazně změnilo. Podle zprávy se prodeje minerů propadly, což by mohlo naznačovat býčí znamení pro trh s kryptoměnou. Těžaři obvykle prodávají, aby pokryli provozní náklady, BTC však nyní ukládají pro budoucí zisky.

Tesla změnila pohled na BTC

Nedávná zpráva o investici společnosti Tesla do Bitcoinu v hodnotě 1,5 miliardy dolarů přispěla ke změně hospodářství a pohledu mnoha společností i jednotlivců na tuto přední kryptoměnu. Vyhlídky trhu jsou nyní optimistické:

Po období zvýšené distribuce těžařů během růstu BTC a následné konsolidaci v průběhu ledna těžaři tento týden skutečně zmírnili prodejní tlak. To naznačuje, že těžaři buď dokončili adekvátní prodej k pokrytí nákladů, nebo by to mohlo také znamenat, že vidí aktivitu Tesly jako důvod k tomu, aby své BTC drželi.

Když společnost Tesla investovala do bitcoinů, zaznamenal trh během 24 hodin monumentální nárůst o 18,5 %, cena BTC vzrostla o 7 160 USD.

Dlouhodobí investoři prodávající za účelem zisku

Podle dat společnosti Glassnode dlouhodobí HODLeři nyní častěji využívají příležitosti k prodeji kryptoměny. Mnoha těmto obchodníkům totiž již BTC vydělal velmi pěkné zisky, které lákají k výběru. A i když je na trhu znatelný trend pro pokračování býčího běhu, existují také rizika, jež dokáží zamávat s emocemi nejednoho obchodníka.

Závěr

Bitcoin včera konečně pokořil hranici 50 000 USD a zatím nezastavitelně pokračuje ve svém růstu. V době psaní článku se pohybuje kolem hodnoty 51 721 USD. Oproti minulému roku se jedná o excelentní nárůst, který dokazuje zvyšující se zájem o tuto kryptoměnu jak ze strany menších obchodníků, tak ze stran institucionálních investorů. A jaký je váš názor? Dočkáme se letos hodnoty 100 000 USD?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Díky za článek. Konečně jsem se dozvěděl kdo prodává 🙂 To mi docela dává smysl. Dlouhodobí hodleři (nemusíme jim říkat velryby-nemusí jednotlivě vlastnit extrémní množství coinů) prodávají. Tedy zkušení bitcoineři po letech hodlování prodávají a přepouštějí místa nováčkům a samozřejmě institucím 🙂 Že by rostoucí bublina? Tip pro pobavení: 100k a potom 20k ještě letos 🙂 Je to přesně ve stylu BTC tisíce % up a potom 80% down. Přeháním, ale šokuje mne ta jízda altů. U většiny z nich je bezdůvodná. Sleduju jak vyklesává DOGE, možná předzvěst budoucího poklesu altů. Tedy jen do té doby než Marťan zase natweetuje sebe jako animáka s pejskem v ruce 🙂

Poslední editace 3 let před přes Fantom
Pavel

Většina hodlerů podrží Bitcoin až do pořádnėho balíku ve fiatu. A většina potom stéjně neprodá. Spekulace velryb na tom nic nezmění. I půl bitcoinu bude za pár let slušne jmění.

spot_img