16.02.21 Technická analýza BTC/USD – Svátky v USA za námi, dočkáme se většího pohybu?

4.8
(17)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.
[speaker]

Ve Spojených státech skončily svátky, takže bychom se mohli během dnešního odpoledne konečně dočkat nějakého rozhodnějšího na trhu s Bitcoinem (BTC). Od včerejší analýzy nás trh akorát obohatil vcelku nesmyslnými pohyby, což bylo zkrátka způsobeno právě tím prodlouženým víkendem, kdy na trhu operovalo mnohem méně hráčů. Likvidita je pak horší a trh dělá nesměrodatné blbiny.

Snad otevření trhů pomůže a my se konečně dočkáme pohybu, který nás trochu nasměruje. Ještě připomínám, že těch prodejních signálů je na vyšších časových rámcích celá řada, takže o to rizikovější jsou vstupy do trhu. Co jsem zase stihl vypozorovat, nikdo si moc řečených signálů nevšímá. Respektive to nemá úměrně velikou pozornost k jejich vážnosti.

Fed bude mít schůzi

Sentiment je v nebesích, takže nějaké divergence nikoho vůbec nezajímají. Což je špatně, protože jestli se signály začnou uplatňovat, retail nebude vůbec vědět, co se děje a začne panikařit. Ty divergence totiž samy o sobě avizují potenciální příchod hlubší korekce, což není třeba důvod k panice. Hluboká korekce neimplikuje obrat trendu. Avšak samotná existence divergencí automaticky neznamená, že dojde k jejich uplatnění.

Pokud se nepletu, tak Federální rezervní banka bude mít zítra schůzi, po které by měli veřejnosti sdělit nové informace ohledně jejich dosavadní a možná i budoucí politiky. Osobně nečekám, že přijdou s něčím novým, ale určitě jim nezávidím tu šlamastiku, do které se dostali. Měli už dávno úrokové sazby navyšovat, takže by pak měli vytvořený polštář.

Momentálně si zvyšování sazeb nemohou dovolit, ale je též možné, že k tomu časem budou z nějakých důvodů donuceni. Faktem je, že nemohou sazby držet na nule donekonečna. Uvidíme tedy s čím nakonec přijdou, ale jak jsem řekl, nečekám žádnou zásadní novinu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Přes víkend se kurz Bitcoinu vylil ze zakresleného rising wedge, což mohlo být z určité míry bráno jako prodejní signál. Kromě toho jsme u silné psychologické hladiny, která je na 50 000 USD. Tudíž se dá očekávat, že bude nemalá tendence u řečené úrovně prodávat. Já si i myslím, že psychologické úrovně fungují za současných okolností i lépe než čistě technické úrovně. I když i ty mají do určité části fundament v psychologii.

Po breakdownu z klínu sice byly prodejní objemy větší, ale jednalo se pouze o jednorázovku. Nikdo se k úvodním prodejcům vůbec nepřidal, takže jsme přirozeně nemohli níž. Naopak nakupující menšího dumpu ihnec využili pro nákup, i když bych si dovolil tvrdit, že tohle vykupovat nemá zrovna logiku. Je to gambling, který jim ovšem už docela dlouho vychází, tak se toho nebojí.

Bitcoin jenom velmi těsně neotestoval těch 50 000 USD, ale jsme tak blízko, že bych i řekl, že se toho dost možná dočkáme. Pokud se tedy kurzu povede velmi rázně uvedenou hladinu prorazit, lze kalkulovat s tím, že nákupní tlak v návaznosti na to vzroste, což může způsobit další kolo FOMO. Jakmile totiž dojde k překonání této úrovně, zase se Bitcoin bude těšit nadměrné pozornosti, což namotivuje zbytek retailu, který doposud váhal.

Předně si ale musíme počkat na to, až se Amerika probudí, protože spolu s tím vzroste likvidita a každý pohyb bude mnohem směrodatnější. Osobně jsem dost zvědavý, jak trh zareaguje na to, že jsme těsně pod 50 000 USD. Bude v tu chvíli pro ně Bitcoin už drahý? Nebo jejich očekávání bude takové, že na jeden zátah dosáhneme 100 000 USD?

Indikátory

Dle RSI není pozitivní momentum nějak extra silné, ale potvrzuje nám, že jsou medvědi vážně dost nečinní. Přitom měli přes víkend příležitost cenu sundat, ale neučinili tak. V každém případě se na 4H TF medvědí divergence u RSI a MACD uplatnily, takže tento konkrétní sledovaný časový rámec je čistý.

Závěrem

Jsem hodně zvědavý, jak dlouho trh bude schopen jít proti jednotlivým divergencím na vyšších časových rámcích, a zda se třeba i podaří jejich zneplatnění. Jestli se trhu zmíněné povede, bude se jednat o událost, ke které zrovna často nedochází. Naše reakce by pak ovšem neměla být „to the moon“, ale musíme si klást otázkou, jak je něco takového možné.

Stále je na trhu tolik dostupných peněz? Jak je možné, že tento stav vydržel tak dlouho? Pokud chceme na trhu dlouho zůstat, musíme všechny ty otazníky zaregistrovat a hledat na ně odpovědi.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

31 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře