Vytvoří Tesla nový precedens v podnikových financích svým 1,5miliardovým nákupem Bitcoinu?

3.6
(5)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Jak víte, korporátní přijetí Bitcoinu do svých rezerv dosáhlo nové mety, když Tesla nedávnou nakoupila Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů. Jsme svědky počátku revoluce v podnikových financích?

Bitcoin do podnikových rezerv

Nedávno elektrifikovala kryptotrh zpráva, že společnost Tesla přidala do své rozvahy Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a očekává, že v blízké budoucnosti přijme kryptoměnu pro platby. Není to jen další milník pro kryptoměny, ale může se jednat o počátek transformace podnikových rozvah.

Stále více společností nyní zvažuje, zda nakoupí Bitcoin za svou hotovostní rezervu. Když se spekulace ohledně možného přijetí Bitcoinu Teslou potvrdily, Bitcoin zaznamenal růst o 12 % za přibližně 20 minut a později dosáhl nového historického maxima a v kapitalizaci překonal samotnou Teslu. Přestože krátkodobý dopad byl senzační, dlouhodobé účinky budou pravděpodobně ještě významnější.

7,7 % v BTC

Až dosud se řada ostatních firem, které přidávají Bitcoin do svých rezerv, držela poměrně zkrátka. Square drží 0,2 % své rozvahy v BTC a těžební společnosti Riot blockchain drží 2,4 %. Tesla se naopak rozhodla vstoupit jak se patří a zakousla se do trhu s mnohem větší alokací.

Podle posledního podání činí rozvaha Tesly celkem zhruba 19,4 miliard USD. To znamená, že 1,5 miliardy USD investovaná do Bitcoinu představuje alokaci kolem 7,7 %. Tesla odráží stejné myšlenky podporované průkopnickými investory, jako je Paul Tudor Jones, a částečně následovala příklad MicroStrategy.

Precedens?

Přidání Bitcoinu do rozvahy společnosti je způsob, jak zachovat kupní sílu ve světě rekordně vysokého globálního dluhu. Jako jedna z největších společností na světě Tesla legitimizuje alokaci Bitcoinu v podnikových financích. Bitcoin může být pro společnosti způsobem, jak si zachovat kupní sílu během rekordního zadlužování, nízkých až záproných úrokových sazeb a masivních peněžních stimulů.

Podle analytiků RBC Capital Markets by mohla být další společností s Bitcoinem v rezervách Apple. Zmiňují také 1400 korporátních manažerů, kteří se v prvním únorovém týdnu zúčastnili bitcoinové konference Microstrategy. Kromě samotné investice do kryptoměn je ještě důležitější, když další a další společnosti začnou přijímat platby v kryptoměně.

Závěr

Tomer Niv, manažer pro rozvoj kryptobyznysu v eToro, řekl:

„Pouze rozšířením hracích polí a usnadněním větší účasti kryptoměna dosáhne a udrží tržní kapitalizaci ve výši 2 biliony dolarů a více.“

Přijetí v podnikových financích, ať už přímou investicí, nebo akceptací bitcoinových plateb, je v podstatě synonymem pro rostoucí masovou akceptaci Bitcoinu. Tesla je dalším krůčkem na cestě, ale může to být důležitý krůček.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: