Proč Bill Gates stále spojuje Bitcoin s neplacením daní a nelegální činností?

3.6
(7)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Stárne zakladatel Microsoftu, jedné z největších a nejslavnějších softwarových společností všech dob, Bill Gates? Z Gatesových vyjádření se zdá, že Bitcoin není pro něj a příliš mu nerozumí.

Bill Gates vysvětluje svůj postoj k Bitcoinu

Miliardář řekl, že má neutrální pozici, pokud jde o přední kryptoměnu. Podle svých slov Bill Gates Bitcoin nedrží, ale není vůči BTC ani v short pozici. Nicméně z Gatesových výroků plyne, že možná není tak neutrální, jak tvrdí. Naznačil totiž, že kryptoměna slouží pro daňové úniky a nelegální činnost.

Gates uvedl:

„Bitcoin nevlastním. Bitcoin neshortuji. Takže jsem zaujal neutrální názor. Myslím, že přesunutí peněz do digitální podoby a snížení transakčních nákladů, to je něco, co dělá Gatesova nadace v rozvojových zemích.

Ale děláme to, abyste mohli transakci zvrátit, máte úplnou viditelnost toho, kdo co dělá, takže nejde o vyhýbání se daňovým povinnostem nebo nelegální činnosti.“

Odbočka k charitativní činnosti

Od svého odchodu z pozice hlavního softwarového architekta společnosti Microsoft v roce 2000 se Bill Gates stále více zaměřuje na charitativní činnost prostřednictvím Gatesovy nadace. Odstoupil také z představenstva Microsoftu, byť uvádí, že je vždy k dispozici jako konzultant.

K pochopení zakladatele Microsoftu je třeba pochopit, že smyslem života Billa Gatese není porozumět digitální měně, ale:

„Věnovat více času filantropickým prioritám, včetně globálního zdraví a rozvoje, vzdělávání a mé rostoucí angažovanosti v řešení změny klimatu.“

Komunita reaguje na filantropovy komentáře ohledně digitální měny

Kryptokomunita Gatesovy komentáře pochopitelně zaznamenala a vyvolaly určité reakce. Anthony Pompliano uvedl, že je divoké slyšet jednoho z nejchytřejších lidí na světě znít tak neinformovaně a nevzdělaně ohledně jedné z nejprůkupničtějších technologií.

Vyjádřil se i šéf Binance Changpeng Zhao, který uvedl, že Bill Gates je „v jiné životní fázi.” A také šéf Krakenu Dan Held pokračoval ve stejném duchu, když uvedl, že si Gates „nenašel čas na pochopení Bitcoinu.”

Závěr

Bill Gates toho o Bitcoinu zas tak moc neřekl, abychom vůbec mohli pojmout podezření, že se digitální měnou nějak blíže zabývá. Nemá tudíž ani smysl příliš řešit poznámku o zločinu, která vychází z přežitého paradigmatu z dob, kdy Bitcoin nebyl součástí mainstreamu a pohlíželo se na něj skrze prsty…

Gates ilustruje pozici některých dalších významných osobností z technologického či investičního světa, kteří zaujímají konzervativní postoj a neláká je již tolik nějaké průkopnictví či vizionářství. Ať už se to komunitě nelíbí, nebo pro to naopak máte určité pochopení, tak zkrátka platí, že vždy budou lidi, kteří si v tom smysl najdou, ale i ti, pro které Bitcoin zkrátka není.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
JohnyKacko
Hodnocení článku :
     

Za mě to byl vždy skutečný vizionář, jeho argumenty jsou logické, to ale těžko změní názor náboženských BTC fanatiků. Až budoucnost mu dá za pravdu, jako vždy.

Poslední editace 3 let před přes JohnyKacko
Jan

Bill Gates je duchodce 20 let mimo obor ,zeptejte se lidi v jeho veku na krypto odpoved si kazdy dokaze domyslet.

Stanislava

Jsem důchodce také 20 let, a kryptoměny mne silně zajímají, proto mne jeho postoj překvapuje.

Ondrej

Jj, nálepky, slogany, co jiného zbývá těm co prodělali tím, ze neinvestovali? Politika!
I pan Johny a spol. mají volební právo a politici udělají pro většinu cokoliv.
Přijde mi, ze to trochu nabírá na obrátkách. Kdo má bitcoiny je spekulant, zločinec, nemorální hazarder, dealer drog, fanatik, BTC anarchista, BTC fundamentalistický jehovista… Lůza si brousí nože, dámy a pánové!

Poslední editace 3 let před přes Ondrej
Petr

Vždyť má pravdu, skoro celé DeFi je jeden daňový únik. Kdy každý úrok, cashback a či vzestup tokenu bych měl při směně danit. A to nikdo neřeší jako to bylo dříve u AirbnB, ale je to jen otázka času.

spot_img