Proč Bill Gates stále spojuje Bitcoin s neplacením daní a nelegální činností?

5
Bill Gates, miliardář, Microsoft
Zdroj: Wikimedia.org

Stárne zakladatel Microsoftu, jedné z největších a nejslavnějších softwarových společností všech dob, Bill Gates? Z Gatesových vyjádření se zdá, že Bitcoin není pro něj a příliš mu nerozumí.

Bill Gates vysvětluje svůj postoj k Bitcoinu

Miliardář řekl, že má neutrální pozici, pokud jde o přední kryptoměnu. Podle svých slov Bill Gates Bitcoin nedrží, ale není vůči BTC ani v short pozici. Nicméně z Gatesových výroků plyne, že možná není tak neutrální, jak tvrdí. Naznačil totiž, že kryptoměna slouží pro daňové úniky a nelegální činnost.

Gates uvedl:

„Bitcoin nevlastním. Bitcoin neshortuji. Takže jsem zaujal neutrální názor. Myslím, že přesunutí peněz do digitální podoby a snížení transakčních nákladů, to je něco, co dělá Gatesova nadace v rozvojových zemích.

Ale děláme to, abyste mohli transakci zvrátit, máte úplnou viditelnost toho, kdo co dělá, takže nejde o vyhýbání se daňovým povinnostem nebo nelegální činnosti.“

Odbočka k charitativní činnosti

Od svého odchodu z pozice hlavního softwarového architekta společnosti Microsoft v roce 2000 se Bill Gates stále více zaměřuje na charitativní činnost prostřednictvím Gatesovy nadace. Odstoupil také z představenstva Microsoftu, byť uvádí, že je vždy k dispozici jako konzultant.

K pochopení zakladatele Microsoftu je třeba pochopit, že smyslem života Billa Gatese není porozumět digitální měně, ale:

„Věnovat více času filantropickým prioritám, včetně globálního zdraví a rozvoje, vzdělávání a mé rostoucí angažovanosti v řešení změny klimatu.“

Komunita reaguje na filantropovy komentáře ohledně digitální měny

Kryptokomunita Gatesovy komentáře pochopitelně zaznamenala a vyvolaly určité reakce. Anthony Pompliano uvedl, že je divoké slyšet jednoho z nejchytřejších lidí na světě znít tak neinformovaně a nevzdělaně ohledně jedné z nejprůkupničtějších technologií.

Vyjádřil se i šéf Binance Changpeng Zhao, který uvedl, že Bill Gates je „v jiné životní fázi.“ A také šéf Krakenu Dan Held pokračoval ve stejném duchu, když uvedl, že si Gates „nenašel čas na pochopení Bitcoinu.“

Závěr

Bill Gates toho o Bitcoinu zas tak moc neřekl, abychom vůbec mohli pojmout podezření, že se digitální měnou nějak blíže zabývá. Nemá tudíž ani smysl příliš řešit poznámku o zločinu, která vychází z přežitého paradigmatu z dob, kdy Bitcoin nebyl součástí mainstreamu a pohlíželo se na něj skrze prsty…

Gates ilustruje pozici některých dalších významných osobností z technologického či investičního světa, kteří zaujímají konzervativní postoj a neláká je již tolik nějaké průkopnictví či vizionářství. Ať už se to komunitě nelíbí, nebo pro to naopak máte určité pochopení, tak zkrátka platí, že vždy budou lidi, kteří si v tom smysl najdou, ale i ti, pro které Bitcoin zkrátka není.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře