Tesla nákupem BTC vydělala víc než za celý rok prodejem elektromobilů

4.6
(11)

Tesla díky své sázce na Bitcoin (BTC) již získala více než 1 miliardu dolarů. V konečném součtu to znamená, že nákupem bitcoinů vydělala více než za celý rok prodeje jejich automobilů.

Podle společnosti Wedbush Securities již tento gigant na poli elektromobilů vydělal ze své bitcoinové investice, která byla oznámena počátkem tohoto měsíce, již více než 1 miliardu dolarů. Největší kryptoměna se tak ukázala být ziskovější, než celý předcházející rok prodeje jejich elektromobilů.

“Na základě našich výpočtů odhadujeme, že Tesla doposud za poslední měsíc dosáhla zisku zhruba 1 miliardy USD… Abychom to uvedli na pravou míru, Tesla je na trajektorii, která znamená, že ze své investice do bitcoinů vydělá více, než činily zisky z prodeje jejích elektromobilů za celý rok 2020”

Připomínáme, že cena BTC 20. února vyšplhala na nové historické maximum 57 553 USD, což je nárůst o více než 48 procent od doby, kdy Tesla odhalila svůj bitcoinový nákup za 1,5 miliardy USD.

První rok společnosti Tesla v zisku

Společnost Tesla skončila rok 2020 v černých číslech (v zisku) a  dodala svým zákazníkům více než 500 000 automobilů. Výrobce elektronických automobilů získal z prodeje automobilů 721 milionů dolarů, což je výrazný rozdíl oproti předcházejícímu roku 2019, kdy společnost hospodařila se ztrátou 826 milionů dolarů.  

Celkové tržby za minulý rok činily 31,5 miliardy dolarů a akcie společnosti Tesla během něj vzrostly o více než 800 procent. Což je ve světle globální pandemie COVID-19 naprosto famózní výsledek.

Přesto existuje nemalá skupina skeptiků, kteří když vidí tržní kapitalizaci Tesly na hodnotě 749 miliard dolarů, neváhají společnost označit za obrovskou bublinu. Například japonský automobilový gigant Toyota, jehož tržní kapitalizace je “pouze” 207,5 miliard USD, vydělal jen za 3. čtvrtletí 2020 z prodeje automobilů 8 miliard dolarů.

Společnost ARK invest, zabývající se správou aktiv, kterou vede Cathie Wood (což je mimochodem velká fanynka Tesly) předpovídá, že akcie společnosti Tesla by mohly do roku 2024 stoupnout až na 22 000 USD, pokud se společnosti podaří snížit náklady, efektivně vybudovat nové továrny a zavést svou autonomní síť, která by mohla ohrozit i takové společnosti, jako je Uber či Lift.

Tesla
Zdroj: ark-invest.com

Závěr

V době nadměrného tisku nových peněz, záporných úrokových sazeb a zvyšující se inflace se mnozí snaží svůj majetek ochránit a udržet či (jak dobře ilustruje tento případ) navýšit jeho hodnotu. Bitcoin se jeví jako jedna z možných a velmi dobře fungujících cest.

Musk tweet
Zdroj: twitter.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img