Bitcoinové velryby nikdy nespí

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Ve dnech 18.11. a 22.11. 2019 jsme mohli sledovat další masivní pohyby a přesuny bitcoinů (BTC). Na tuto skutečnost již tradičně upozornil Whale Alert (@whale_alert) na Twitteru.

Šest přesunů BTC

K šesti velkým přesunům bitcoinů došlo dne 18.11. v době, kdy se cena Bitcoinu blížila pozvolna k hranici 8 000 dolarů. Celkem došlo k přesunu 5 376 BTC  v celkové hodnotě kolem 44,4 milionu USD.

Čtyři z těchto transakcí se týkaly převodu bitcoinů z neznámých peněženek na kryptoburzy, což může signalizovat, že držitelé BTC mohli hledat příležitost pro prodej  některých svých aktiv.

Zde je přehled těchto šesti transakcí:

  • 1 000 BTC v hodnotě 8,2 milionu USD převedeno z neznámé peněženky na OKEx
  • 800 BTC v hodnotě 6,5 milionu USD převedeno z OKEx na Huobi
  • 1 000 BTC v hodnotě 8,2 milionu USD převedeno z neznámé peněženky na Binance
  • 700 BTC v hodnotě 5,8 milionu USD převedeno z neznámé peněženky na Bitfinex
  • 605 BTC v hodnotě 5,0 milionu USD převedeno z neznámé peněženky na OKEx
  • 1 271 BTC v hodnotě 10,7 milionu USD převedeno z Coinbase do neznámé peněženky

Další přesun BTC

Velryby neztratily chuť k jídlu ani v době masivního poklesu Bitcoinu. V době, kdy se cena Bitcoinu propadla k hranici 7 100 USD, přesunula jedna z velryb 12 000 BTC v hodnotě přes 89 milionů USD z burzy Coincheck na externí peněženku.

Twitter
zdroj: twitter.com

V době červených čísel tak velryby vidí příležitost pro další akumulaci měny. A právě toto stažení může být dalším příkladem toho, jak takové „chytré peníze“ hrají v období tržního chaosu důležitou roli. Je to stejný příběh, který se opakuje znovu a znovu. A velryby jsou potenciálně velmi trpělivé.

Pokles ceny 

Ještě před týdnem se cena Bitcoinu pohybovala na hranici 8 700 USD. Dnes je však situace zcela jiná a Bitcoin se obchoduje někde kolem 7 100 USD. Poprvé od května 2019 klesla tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami pod 200 miliard USD.

Podle Fear & Greed Indexu je současný sentiment trhu s kryptoměnami na úrovni „extrémního strachu“, kdy stupnice vykazuje hodnotu 20.

Index
zdroj: alternative.me

Závěr

Je třeba si připomenout, že tento stav není ničím novým a že trh již tyto úrovně strachu zažil. V srpnu letošního roku dokonce hodnoty strachu dosáhly historického minima v hodnotě 5 podle Fear & Greed Indexu. Jedná se zde o běžné tržní cykly, které se pravidelně opakují. A pokud se na trhu s kryptoměnami pohybujete dostatečně dlouho, jistě vás tato situace nijak neznepokojuje.

Ostatně před nedávnem jsem vám přinesl článek, ve kterém byla analyzována metoda Richarda Wyckoffa. A právě podle této metody je zřejmé, že se od 24. září 2019 pohybujeme ve fázi „markdown“ (poklesu ceny). Dno by měl Bitcoin nalézt na úrovni 6 700 USD.

Co číst dále?

Kolik altcoinů vlastní velryby?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře