Čínská společnost na produkci Bitcoin minerů získala 90 milionů dolarů při IPO

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Společnost Canaan, která se zabývá produkcí těžařských rigů, získala až 90 milionů dolarů při tzv. Initial public offering (IPO) ve Spojených státech. Čímž vlastně prodala podíly na samotném minimu, za které se daly v tu chvíli sehnat.

Uvádění podílových listů na trh

Čínská společnost Hangzhou prodala ve středu 10 milionů amerických depozitních akcií za 9 USD/kus a to dle údajů, které zveřejnil Bloomberg. Akcie byly uváděny na trh za 9 až 11 USD a to v závislostí podání u Americké komise pro cenné papíry a burzy. Firma, která původně v říjnu chtěla získat až 400 milionů dolarů, tak ztratila před upisováním transakce svého hlavního upisovatele Credit Suisse Group AG, což znamenalo pro tuto společnost velkou ztrátu.

Dvacet osm společností se sídlem v Číně nebo Hongkongu získalo letos 3,25 miliard dolarů v amerických IPO, což je zhruba polovina oproti stejnému období v roce 2018. Společnost Canaan se chtěla zapsat na burzu v Hong Kongu, ale tato městská burza prohlásila, že  není ještě ten čas, kdy by se měly společnosti spojené s kryptobyznysem dostávat na veřejný finanční trh v Asii.

Nabídku při IPO vedly Citigroup Inc., China Renaissance Holdings Ltd. a CMB International Capital Ltd. Akcie by se měly začít obchodovat ve čtvrtek na Nasdaq Global Market pod symbolem CAN.

Co číst dále?

21.11.19 Technická analýza EOS/USD – Zatím se situace nezlepšila

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img