Podle Wyckoffovy metody čeká Bitcoin další pokles

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.
[speaker]

Cena Bitcoinu (BTC) 25. října prudce vzrostla. Nyní jeden z traderů upozorňuje, že podle metody Richarda Wyckoffa je jeho cena ve fázi „markdown“ a na obzoru se tedy rýsuje jeho další pokles.

Metoda Richarda Wyckoffa

foto
zdroj: richardwyckoff.org

 

 

Svou průlomovou metodologii vyvinul Richard Wyckoff před téměř 100 lety. Tato metoda neobsahuje žádné tipy, fámy nebo reakce na zpravodajské události, ale je založena na logickém čtení cenových grafů a objemu.

V dnešní počítačové době se analytici přiklonili k moderním technologiím a hledali matematické modely, algoritmy a ukazatele. Na efektivní metodu čtení grafů, kterou vytvořil Richard Wyckoff, téměř všichni zapomněli.

Metoda není založena na nákupech a prodejích signálů odvozených ze statistických ukazatelů. Je to logická, srozumitelná metoda, která je metodou výrazně odlišnou od indikátorů.

 

 

 

 

Čeká nás pokles ceny

Jak uvedl ve svém příspěvku na Twitteru kryptotrader @888velvet, čeká Bitcoin další pohyb down před tím, než bude obnoven uptrend.

Twitter
zdroj: twitter.com

Jeho analýza vychází z metody Richarda Wyckoffa, která probíhá ve čtyřech fázích:

  1. Accumulation
  2. Markup
  3. Distribution
  4. Markdown

V současné době se tedy trh nachází ve fázi „markdown“ a je připraven na další pohyb směrem dolů.

Čtení grafu

  1. Fáze akumulace proběhla s největší pravděpodobností mezi prosincem 2018 až březnem 2019, kdy se Bitcoin obchodoval v rozmezí 3 000 – 4 000 USD.
  2. Následný pohyb vzhůru, při kterém Bitcoin dosáhl na své letošní maximum 13 793 USD dne 26. června (dle CoinMarketCap), představuje fázi číslo dva – „markup“.

graf
zdroj: coinmarketcap.com

  1. Poté došlo k fázi distribuce, která končila dne 24. září, kdy dochází k propadu ceny Bitcoinu. Této třetí fázi se říká distribuce z toho důvodu, že obchodníci, kteří nakoupili Bitcoin ve fázi akumulace, jej nyní prodávají za vyšší ceny. Tudíž distribuují své levně získané Bitcoiny novým kupcům, kteří právě vstupují na trh.
  2. Od 24. září se tedy nacházíme, i navzdory nedávné pumpě, ve fázi číslo čtyři – „markdown“. Vše je přehledně zobrazeno v následujícím grafu.

graf
zdroj: beincrypto.com

Závěr

S ohledem na délku předchozích fází musíme očekávat, že markdown by měl pokračovat několik dalších týdnů. Zatím tato fáze trvá 37 dní.

Pokud bude Bitcoin pokračovat ve svém klesajícím směru, měl by dno nalézt na úrovni 6 700 USD. Tuto myšlenku podporuje i aktuální medvědí kříž mezi 10 a 20týdenními klouzavými průměry (MA).

Další úroveň podpory se nachází poblíž 5 000 USD, přímo u 200týdenního MA, který směřuje vzhůru.

graf
zdroj: beincrypto.com

Co číst dále?

Johannesburg odmítl zaplatit výkupné ve výši 4 BTC

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře