[Zprávy] John McAfee je na útěku z USA, údajně kvůli kryptodaňovým podvodům • Bitcoiny nejsou peníze, tvrdí jihoafrická rezervní banka…

0
(0)

John McAfee je na útěku z USA, údajně kvůli kryptodaňovým podvodům • Bitcoiny nejsou peníze, tvrdí jihoafrická rezervní banka • Hollywoodsky herec Kevin Connolly ohlásil novou TV show “Cryptos” • V Pensylvánii nepotřebují kryptoburzy licence • Zakladatel Sirin Labs se stal obětí Bitcoin podvodu

John McAfee je na útěku z USA, údajně kvůli kryptodaňovým podvodům

Bývalý antivirový magnát, obhájce kryptoměn a kandidát na US prezidenta John McAfee informoval, že má problémy s americkou daňovou agenturou IRS. V nedávno zveřejněném videu ze své lodi McAfee vysvětlil, že byl obviněn z použití kryptoměn ke spáchání trestných činů. McAfee dále dodal, že i jeho manželka a další čtyři členové jeho prezidentské kampaně byli obviněni z blíže nespecifikovaných trestných činů. Mimo jiné řekl:


“Chtějí mě umlčet a to já nedovolím, budu pokračovat v kampani v exilu na této lodi. Nedovolím jim, aby mě uvěznili a umlčeli můj hlas”


Ve videu zveřejněném 22. ledna McAfee říká, že bude pokračovat v plavbě na své lodi a plánuje zveřejňovat videoklipy každý den během svého exilu. Z předchozích prohlášení a fotografií na Twitteru se zdá, že může být na cestě do Venezuely. McAfee však nezveřejnil  svou geografickou polohu a má v úmyslu zůstat na palubě dva roky. Více se dočtete zde:
https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Mohlo by vás zajímat: Legenda jménem John McAfee – pozoruhodný příběh jeho života

Bitcoiny nejsou peníze, tvrdí jihoafrická rezervní banka

Jihoafrická rezervní banka (SARB) zveřejnila “Konzultační dokument o návrzích politiky pro kryptoaktiva”, který se týká doporučení a regulačních pokynů agentury pro kryptoaktiva a podniků, které tato aktiva využívají. Upozorňujeme, že článek není oficiální legislativou, spíše otevírá dialog s veřejností, které by tím mělo umožnit vyjádřit se k navrhovanému regulačnímu rámci. Výraznou součástí konzultačního dokumentu je skutečnost, že rezervní banka nevnímá Bitcoin a jiné kryptoměny jako peníze. Pro informaci dodáváme, že zlato, stříbro a platina také nemají v zemi status zákonného platidla.

Jedním se zajímavých bodů je, že SART nebude odvětví kryptoaktiv považovat za “velké”, dokud nedosáhne tržní kapitalizaci alespoň 1 bilionu dolarů. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v AJ)

Hollywoodsky herec Kevin Connolly ohlásil novou TV show “Cryptos”

Severoamerická bitcoinová konference v Miami zažila minulý čtvrtek překvapivou návštěvu, když Kevin Connolly, herec z HBO seriálu “Entourage”, oznámil, že se připravuje nová televizní show “Cryptos”. Connolly doufá, že nová show pomůže veřejnosti lépe porozumět inovativnímu ekosystému kryptoměn. Spolutvůrci série jsou zakladatelé Academy School of Blockchain – Jason King a Erik Sords.

Série je produkována společností American Cinema International a momentálně se dolaďují ještě detaily, než dojde k samotné výrobě. Podle Kinga by se mohlo začít natáčet již v květnu. Výrobci doufají, že pomohou při rozšiřování povědomí o kryptoměnách a jejich přijetí mainstreamem. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

V Pensylvánii nepotřebují kryptoburzy licence

Pensylvánské ministerstvo pro bankovnictví a cenné papíry (DoBS) tvrdí, že kryptoburzy ve státě nepotřebují obchodní licenci (Money Transmission Business Licenses).

Ve zprávě s názvem “Money Transmitter Act Guidance for Virtual Currency Businesses,”  ministerstvo vysvětlilo, že zákon (Money Transmitter Act – MTA) se nevztahuje na kryptoburzy.

Vysvětlení se zaměřilo na přesné definice obsažené v MTA a zejména na to, co vše tvoří peníze a kdy se vyžaduje licence MTA. Podle této zprávy kryptoměna nepředstavují zákonné platidlo. Takže podniky, které se podílejí na obchodování s kryptoměnami, nemusí mít MTA. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com (v AJ)

Zakladatel Sirin Labs se stal obětí Bitcoin podvodu

Hogeg, CEO a zakladatel oblíbeného projektu Sirin Labs, se stal obětí Bitcoin podvodu. Sdělil, že se pokusil o nákup velkého množství GRIN za BTC přes důvěryhodnou službu over-the-counter.

GRIN je anonymizovaná kryptoměna a primární konkurence pro virtuální měny, jakými jsou například Monero, Dash či Zcash. Psali jsme o ní v samostatném článku zde na KRYPTOMAGAZÍNU.

Hogeg byl údajně v kontaktu se spolehlivým prodávajícím prostřednictvím služby Telegram, který mu prý navíc doporučil využití “správce” třetí strany. Před odesláním Bitcoinů Hogeg požádal o zaslání určitého množství GRINu jako důkaz o tom, že prodávající skutečně mince vlastní.

Po provedení potvrzující transakce a přijetí GRINu jako důkazu o vlastnictví, Hogeg údajně poslal potřebné množství Bitcoinu. A právě tehdy zmizel jak prodejce, tak i správce a už nikdy se neobjevili.. Množství ztracených Bitcoinů zatím zůstává tajemstvím (údajně se však jedná o velkou částku) a Hogeg říká, že už s právníkem konzultuje další kroky. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Co číst dále?

Podrobnější analýza hacku burzy Cryptopia – odcizeno bylo až 16 milionů dolarů!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukas

je to vocas, problemista, slibotechna, poradac pump and dump, uchyl, zlocinec a ja nevim co vsechno, nebrat…a tahne treba v prdel

spot_img