Zlato pokořilo svoje historické maximum – vytáhlo s sebou i bitcoin a další kryptoměny

5
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V pondělí v noci zlato skokově narostlo skoro o 3,5 % a překonalo tak svoje dosavadní all-time high (ATH). Bitcoin v pondělí rostl sice postupně, ale i tak si za včerejší den připsal skoro 5 %. A logicky s ním rostly i další kryptoměny. Růst zlata naznačuje, že se investoři připravují na turbulence na akciovém trhu. Jaký to bude mít vliv na kryptoměny?

Kurz ceny zlata překonal magickou úroveň 2 100 USD. Cena se v tomto pásmu udržela něco přes hodinu a pak již opět klesala. Aktuálně se unce obchoduje za přibližně 2 030 USD. To bitcoin svůj růst dokázal lépe udržet. Do tohoto týdne vstoupil těsně pod hranicí 40 000 USD a během dne se několikrát podívat i nad úroveň 42 000 USD. V této cenové úrovni jsme se pohybovali naposledy v dubnu 2022.

Internet slaví – bitcoin má býčí trh

Samozřejmě okamžitě se všude na internetu objevily zaručené zprávy o potvrzeném býčím trhu a i běžná mainstreamová média přináší zprávy o úžasném růstu bitcoinu. Přeci jen dokázal bitcoin za letošní rok narůst o 140 %. Někteří analytici předpokládají během halvingu v dubnu cenu kolem 60 000 USD a do konce roku 2024 dokonce i 125 000 USD. Index Fear & Greed se dostal na hodnotu 75 (extrémní hamižnost) a při pohledu na kryptoměnové deriváty vedou jednoznačně dlouhé pozice.

Závěr

Je evidentní, že trh ovládá nákupní horečka. Lidé nakupují za každou cenu v očekávání raketového růstu po lednovém schválení spotových bitcoinových ETF. Slovo halving funguje jako magická formule a lidé ho často zaměňují s býčím trhem. Hodně neznalých investorů zažívá FOMO a celková tržní kapitalizace kryptoměn včera opět narostla o více než 50 miliard USD. A případná turbulence akciového trhu by mohla do krytoměn přinést ještě další finance.

Zkusme se teď zamyslet, co nastane během halvingu. Přísun nových bitcoinů na burzy se zpomalí na polovinu a ETF zajistí navýšenou poptávku. Může klidně nastat tzv. nabídkový šok (supply shock) a cena může astronomicky vystřelit (nebo i spadnout). Již dnes se více než 70 % bitcoinů více než rok nehýbe a HODLeři je drží ve svých peněženkách. Dlouhodobý nedostatek často lidi naučí využívat alternativy. Přijde snad sezóna altcoinů? Co si myslíte vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img