Venezuelská banka nabízí registraci Petro peněženky

0

Venezuelská státní banka, která je největší finanční institucí v zemi, se výrazně přiblížila k tomu, aby se stala první institucí v zemi, která svým klientům umožní provádění operací jak za fiat měnu, tak za krypto. Byl totiž zahájen registrační proces peněženky, která občanům Venezuely umožní ukládat a utrácet kryptoměnu Petro.

Spuštění Petro peněženky

Proces spuštění Petro peněženky je reakcí na příkaz prezidenta Nicolase Madura, který učinil na začátku července. Tehdy vydal příkaz, aby banka zřídila obchodní kancelář, která bude řešit výhradně Petro transakce.

Proces registrace

I když banka nevydala žádné oficiální oznámení, její zákazníci si povšimli nového modulu v rozhraní pro správu svých účtů k registraci kryptopeněženky. Peněženka se však zatím zdá být stále v raných fázích a nenabízí významnou funkčnost.

Uživatelé tak zatím mohou ukládat Petro pouze do oficiální internetové peněženky– a obchodovat je na burzách Amberes, Bancar a Criptolago. Jedno Petro se v současné době obchoduje na hodnotě 0,0055 BTC.

peněženka
zdroj: decrypt.co

 

Bank of Venezula sděluje občanům:

„Vyberte si typ kryptoměny.“

V tuto chvíli to tedy vypadá, že uživatelé si mohou pouze zaregistrovat Petro peněženku. Registrační menu pak umožňuje uživatelům, aby si vybrali typ krypta. To může naznačovat, že banka bude v budoucnu podporovat i další kryptoměny, jako je Bitcoin či Ethereum.

Krypto národ?

Maduro tedy i nadále pokračuje ve svém agresivním plánu na podporu používání kryptoměn v zemi. Po jeho rozkazu pro Bank of Venezuela, zpřístupnit ve všech jejích pobočkách obchodování s Petro, schválil prezident rozpočet ve výši 924 milionů VEB (Venezuelský bolivar). To představuje částku 150 000 dolarů, která je určena na distribuci 1 milionu Petro peněženek mladým obyvatelům Venezuely.

To, že Venezuelská státní banka postupuje v souladu s Madurovým plánem, potvrzuje skutečnost, že obyvatelé Venezuely si budou moci brzy vyměnit kryptoměny za fiat měnu v této bance.

A ani představa, že Bank of Venezuela bude v blízké budoucnosti podporovat i jiné kryptoměny než Petro, nemusí vůbec znít nereálně. Je to z toho důvodu, že vláda prezidenta Madura má již zavedenou službu remitencí, která umožňuje uživatelům přijímat Bitcoin a poté dle potřeby ukládat jejich ekvivalenty na bankovní účet.

Závěr

I když myšlenka, že „kryptoměny mohou zachránit Venezuelu“, nemá rozhodně nedostatek pochybovačů, venezuelská vláda v čele s Madurem této myšlence věří a všechny složky dělají maximum pro to, aby tato ropná velmoc neskončila v propadlišti dějin.

Až čas nám tedy ukáže, zda cesta, kterou se Venezuela vydala, je správná. Osobně se domnívám, že Petro zachráncem venezuelské ekonomiky rozhodně nebude. Ale Bitcoin tu moc rozhodně má.

Co číst dále?

V době recese budou kryptoměny zajímavé!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře