Mastercard chce pravděpodobně pracovat na vlastní kryptopeněžence

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mastercard, jedna z největších a nejuznávanějších společností pro mezinárodní platby, hledá odborníky na kryptoměny a technologii blockchain.

Poptávka po zaměstnancích

Dle nových pracovních nabídek hledá společnost Mastercard pozice na ředitele a manažera v oblasti kryptoměn a architekta blockchainových řešení. První dvě pozice napovídají, že odborníci se budou zabývat tvorbou a vývojem vlastní kryptopeněženky.

Přestože neexistují dosud žádné oficiální sdělení, je zde vidět záměr o nové produkty z oblasti kryptoměn.

Na oficiálních stránkách uvádí k těmto pozicím:

,, ředitel/ produktový manažer – kryptoměna / peněženka. Úkol – vést projekt a vývoj kryptoměny včetně řešení peněženky. Sledovat trend kryptoměn, technologický vývoj a případné hrozby. Spolupracovat a vést tým na technologických řešení kryptoměny. Převést myšlenku kryptoměn na zákazníky. Zkušenost s uváděním produktu na trh.“

Kromě toho bude vybraný uchazeč vyučovat  kryptoměny a technologie pro nově vznikající tým. Zjednodušeně, vést celý projekt.

Velký zájem o blockchain a kryptoměny

Mastercard není jediná společnost v tradičním finančním světě, která pracuje na nových produktech založených na blockchainu. Ostatní firmy, jako je například Facebook nebo Amazon, ohlásily nedávno také svůj záměr o vlastní digitální měny.

Tento platební gigant se také zařadil mezi tři největší platební společnosti na světě, které si nechaly patentovat blockchainové řešení. Pro stávající platby existuje mnoho vylepšení, které by tímto krokem mohl Mastercard dosáhnout, aby zůstal nadále konkurenceschopný.

Závěr

Co přinese nový projekt od společnosti Mastercard, nemůžeme s jistotou říct. K pracovní pozici na konci textu uvádí, že chtějí dosáhnout jednoduššího a rychlejšího způsobu placení s nízkými náklady. Možná si začínají uvědomovat, že zaostávají.

Co číst dále

[Zprávy] • Microsoft vyvíjí AI na ETH blockchainu • Litecoin halving zítra • a další novinky dne

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: