Petro – Státní kryptoměna Venezuely Petro je v prodeji za BTC a LTC + 3 důvody, proč ji nekupovat

0
(0)

Zprávy a souhrny

Už je to téměř rok, co prezident Venezuely – Nicolas Maduro – poprvé naznačil, že by rád vytvořil státní kryptoměnu. V tomto článku jsme vám ji představili. Jmenuje se Petro, je krytá venezuelskou ropou a jde o jeden z nejnechutnejších krypto-projektů, jaký si vůbec můžete představit.

Petro se konečně dostalo do veřejného prodeje. Coin si můžete zakoupit přes tuto stránku. V současnosti jej můžete vyměnit za BTC a LTC, ale brzy by měla přibýt i možnost nakupovat za ETH a ĐASH.

My v Kryptomagazínu jsme tomuto projektu věnovali hodně pozornosti. Přece jen jde o první oficiální státní kryptoměnu, a to už něco znamená. Venezuela je průkopník a vlády ostatních zemí by si z ní měly brát příklad. Že?

Nepříjemná pravda o Venezuele

Naneštěstí tento projekt nevznikl proto, že by Madura věřil v myšlenku decentralizace. Právě naopak! Tento člověk za několik let proměnil prosperující zemi ve smetiště. Demokracii vyměnil za diktaturu a u moci se drží pouze díky armádě.

Vojáci však nepracují za dobré slovo. Třeba je platit. Ve snaze udržet se u kormidla Maduro prodal všechno, co mohl, sedřel obyvatele Venezuely, znehodnotil státní měnu tak, že v roce 2018 inflace přesáhne 1 0000 000 % a Petro je pouze další způsob, jak získat peníze.

Venezuela má největší zásoby ropy na světě. Právě proto je Petro kryté ropou. Je však nutné dodat, že jde o ropu, která ještě nebyla vytěžena ze země. A pravděpodobně ani nebude. Ropný průmysl země totiž zkolaboval a těžba se prakticky zastavila. Až jednou někdo obnoví tyto operace, je dost možné, že ropu nepošle vám. Přece jen Petro je internetová měna vytvořena diktátorem, který nemá absolutně žádnou podporu od lidí.

Nákupem Petra podpoříte jednoho z největších tyranů současnosti a pouze zbytečně prodloužíte jeho krutou vládu. Budete financovat armádu, která utlačuje miliony lidí.

3 důvody, proč nekupovat Petro

Nakonec si to pojďme ještě jednou shrnout. Nákupem Petra:

  1. podpoříte psychopatického diktátora a jeho armádu,
  2. prodloužíte utrpení lidí, kteří žijí ve Venezuele,
  3. získáte bezcenný coin, který po pádu Madurova režimu nebude mít žádnou hodnotu a nebude ničím krytý.

Krypto-podvody jako OneCoinDasCoin nebo Bitconnect sice přivedly statisíce lidí na mizinu, ale jistě budete souhlasit, pokud napíšeme, že Petro je mnohem horší.

Více informací o otřesné situaci ve Venezuele naleznete v tomto článku:

(Politika) Venezuela – Příbeh o kolapsu země s největšími zásobami ropy na světě

Disclaimer: Pokud se vám zdá, že v tomto článku trochu přeháníme a situace není až tak špatná, tak vězte, že je to ještě mnohem horší. Viz článek výše a přiložené zdroje.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: