Tweetování o Bitcoinu je na dvouletém minimu – komunita klesá na duchu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...

[Večerní souhrn článků] • Buterin chce škálovat Ethereum na 100 000 transakcí za sekundu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Ať ho milujete nebo nenávidíte, tak Twitter je nedílnou součástí kryptoscény. Sentiment se často měří reakcí analytiků na Bitcoin a zasvěcených odborníků, kteří tráví svůj čas na této platformě. Nedávné grafy ukazují, že celková angažovanost je na dvouletém minimu.

Tweetování o Bitcoinu na dvouletém minimu

Ironií je, že spousta toho, co se děje v kryptosvětě, se točí kolem příspěvků na centralizované platformě, některé sociální sítí. Přitom všichni chceme to samé, a to je růst ekosystému pro decentralizovanou finanční budoucnost (nebo snad jen to Lambo?).

Podle „Skew Markets“ aktivita na Twitteru u Bitcoinu poklesla na minimum, jaké nebylo vidět už poslední 2 roky.

To nemusí platit pro jiné kryptoměny, ale vše nasvědčuje tomu, že Bitcoin na sociálních sítích již tolik netáhne. Nejvyšší peak sledovanosti přišel souběžně s vrcholící cenou na začátku roku 2018, kdy denně tweety překročovaly hranici 150 000. Momentální statistika ukazuje čísla pod úrovní 20 000.

S rostoucí cenou se začaly na Twitter tlačit různé produkty, rušivé reklamy a nespočetně mnoho zpráv, rozesílaných uživatelům, které ve většině případů byly podvody.

Influenceři se často zajímají pouze o podporu své vybrané kryptoměny, ať už jde o BTC, BCH, BSV, ETH, XRP nebo cokoli jiného. To znamená, že existuje hned několik profesionálních analytiků a zasvěcených odborníků, které stojí za to sledovat.

Je Bear Market opět na scéně?

V době psaní článku se cena Bitcoinu propadla pod 8 000 USD a pořád klesá. Analytici tweetovali, že se dotkneme hranice 5 000 USD, a poté možná i tato hranice bude probořena.

TIP: Jak se určuje cena Bitcoinu?

Existuje také mnoho FUD o rezignaci těžařů, protože se blíží halving, to nasvědčuje možnost nástupu bear marketu. Jeden z nejuznávanějších uživatelů na Twitteru, „PlanB“, poznamenal, že se to stalo i dříve.

FUD popisuje šíření „Strachu, nejistoty a pochybností“ (obvykle prostřednictvím médií)

„Faktem je, že 6 měsíců před halvingem 2012 jsme byli nad hodnotou obtížnosti těžby, v roce 2016 pod touto hodnotou a nyní jsme přímo uprostřed.“

Závěr

Sentiment je součást toho, co ovlivňuje cenu. Názory několika lidí dokáží hnout s cenou i o pár procent. Kdo z uživatelů na Twitteru je Váš oblíbený a koho sledujete vy?

Co číst dál?

40% všech BTC je pod kontrolou 2 000 lidí – velryb

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře