Hackerská skupina TeamTNT se snaží prolomit Bitcoin

5
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podle nedávné zprávy serveru Bleeping Computer se známá hackerská skupina TeamTNT vrátila a nyní se pokouší prolomit bitcoin.

Pokus o hack (prolomení) bitcoinu

Hackeři ze skupiny TeamTNT údajně získávají kontrolu nad servery a využívají jejich výpočetní sílu k tomu, aby se pokusili prolomit šifrování bitcoinu.

Bitcoin používá pro své klíče a podpisy eliptickou křivku secp256k1. Když se stal BTC populární, volba této konkrétní techniky šifrování odborníky na kryptografii překvapila, protože secp256k1 byla ve srovnání s jinými řešeními téměř neznámá.

Hackeři z TeamTNT se nyní pokoušejí prolomit šifrování pomocí eliptické křivky s využitím počítačů, kterým na dálku kradou výkon. Jejich snahy je však třeba brát s rezervou. Je velmi pravděpodobné, že se chtějí spíže zviditelnit, místo aby se skutečně pokusili Bitcoin hacknout.

Možná šance na prolomení?

Bitcoin je prozatím považován za zcela bezpečný, protože neexistují stroje, které by jej mohly prolomit.

Vzhledem k tomu se ale někteří odborníci domnívají, že jednou to možné bude. V lednu Mark Webber, kvantový fyzik z univerzity v Sussexu, předpověděl, že kvantový počítač s více než 300 miliony qubity bude schopen Bitcoin ohrozit.

V takovém případě by bylo nutné spustit kvantově odolný hard fork, aby se Bitcoin před superpočítači ochránil.

Bitcoin nebyl nikdy hacknut, což je jedna z jeho klíčových výhod. Technický ředitel společnosti Ripple David Schwartz se však nedávno vyjádřil, že je velmi pravděpodobné, že Bitcoin bude mít závažné chyby v kódu, které ještě nebyly objeveny.

Závěr

Bitcoin je stále považován za bezpečný. A jak to máte vy? Věříte tomu, že nikdy nebude hacknut?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

V momentě, kdy se to někomu podaří, je po kryptu kompletně.

Lhts

Uply nesmysly. BTC se tezi uz jen přes ASIC stroje. Každy tezar, sleduje svůj hashrate (kvůli spotřebě energie ), převody na svoji peněženku. Jakýkoliv výkyv musi byt vysvetlitelny. Jak muze hacker použit můj výpočetní výkon k desifrovani a zároveň mi zajistí příjem ? Každá masina ma navíc vlastní ochranu. Je většinou za NATem i FW. Reset je možný pouze fyzicky. Pokud budou k dispozici kvantově počítače musi se přizpůsobit i šifrovací algoritmy , jinak by nastal chaos i v běžném fiat světě. (Napr. HTTPS protokol)

bkf1

Aneb kdo kryptu absolutně nerozumí, ten teď v diskuzi na sebe ukázal…
PS: Neříkám, že bych o kryptu věděl vše od A do Z, ale takový elementární základ samozřejmě zvládnu

Hujer

A ono se to podaří. Úkol zněl jasně a odměna je královská

kairos

A jaká je ta královská odměna? 19 milionů BTC krát 0 USD? 🙂

Hujer

Ty jsi hodně tupá tužka.
S tebou nemá smysl jakákoliv komunikace.

Kenny

Takze BTC ma udajne zavazne chyby a nikdo na ne za vice jak 10 let neprisel, ani na jednu, aha 🙂

AjRep

O chybách v kódu bitcoinu se vyjádřil ředitel společnosti Ripple – takže prostě jen klasické pomlouvání konkurenčního výrobku, nic nového.

Jste kokoti

Jste **** a řešíte úplný ****.

Jaroslav
Hodnocení článku :
     

Uplne Nesmyslný a k ničemu článek.

spot_img