Komise pro cenné papíry a burzy a Ripple by již brzy mohly uzavřít dohodu

4.7
(6)

V době, kdy právní spor mezi společností Ripple a americkou Komisí pro cenné papíry (SEC) pokračuje, kryptografická komunita očekává dosažení potenciálního urovnání mezi oběma stranami.

Americký státní zástupce John Deaton poukázal na dva hlavní aspekty. Díky nim by se orgán dohledu nad cennými papíry mohl se společností Ripple dohodnout a ukončit tak vleklou soudní bitvu o prodeji tokenů XRP.

Kdy a za jakých podmínek by k dohodě mohlo dojít?

Společnost Ripple je v hledáčku SEC od konce roku 2020, kdy Komise zažalovala společnost a členy jejího vedení za údajný prodej mincí XRP v rozporu s federálními zákony o cenných papírech. SEC a společnost Ripple poté vedly zdlouhavý spor o dokumenty, které musí být předloženy v rámci procesu zjišťování informací.

John E. Deaton, právník zastupující 65 000 držitelů XRP v soudním řízení prostřednictvím statusu Amicus Curiae, nedávno naznačil, že spor SEC se neurovná, dokud politická rizika nepřeváží nad politickými výhodami.

Deaton uvedl dvě okolnosti, které by mohly donutit SEC k urovnání sporu s Ripple. První z nich je, že agentura bude muset předložit většinu e-mailů a poznámek s návrhem projevu bývalého ředitele Williama Hinmana.

Tento projev byl pro žalobu považován za klíčový. A to zejména díky tomu, že Hinman v červnu 2018 účastníkům konference řekl, že Ethereum není cenný papír. Ethereum je nyní v USA považováno za komoditu, přičemž Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) reguluje derivátové produkty založené na této kryptoměně. SEC snažila tyto Hinmanovy e-maily co nejdéle skrývat.

A pak tu je i druhý aspekt, který by mohl podnítit vznik dohody. Tím je potenciální nepříznivý rozsudek (pro SEC) v případu LBRY. O co v něm jde? Loni v březnu podala SEC žalobu proti LBRY, ve které tvrdí, že decentralizovaná obsahová platforma prodala v roce 2016 tokeny LBRY Credit (LBC) v hodnotě milionů dolarů. Ty měly být v zájmu veřejnosti registrovány jako cenné papíry.

Soudní proces s LBRY by tak mohl uzavřít i spor proti společnosti Ripple. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) by se tak v této žalobě mohla odvolávat na rozhodnutí z případu LBRY.

Rozhodující střet na dohled

Deaton poznamenal, že společnost Ripple nabídla urovnání ještě předtím, než SEC podala svou stížnost. Nabídla zaplacení pokuty a sankcí souvisejících s prodejem XRP v prvních letech. SEC však dohodu odmítla.

Právník a zakladatel CryptoLaw dále poznamenal, že úřadující předsedkyně SEC Allison Herren Lee změnila politiku přijímání nabídek na vyrovnání. Toto rozhodnutí pravděpodobně zabránilo jakémukoli urovnání s Ripple a dalšími kryptografickými firmami.

V současné době společnost Ripple čeká na rozhodnutí okresní soudkyně Analisy Torresové. Ta má rozhodnout ohledně obav SEC o zachování důvěrnosti klientů a advokátů v souvislosti s Hinmanovými dokumenty.

Jeremy Hogan, jeden z právníků, kteří sledují a komentují soudní proces s Ripple, se nechal slyšet, že obvinění SEC, že Ripple prodával XRP jako neregistrovaný cenný papír, by mohlo být již brzy vyřešeno.

“Nejpravděpodobnější časový rámec vypořádání je do konce listopadu, protože všechny karty budou na stole.”

Závěr

Důsledky žaloby SEC proti společnosti Ripple a kryptografický průmysl jsou obrovské. Pokud by SEC v obou případech vyhrála (sporty proti Ripple a LBRY), Deaton předpovídá, že by to Genslerovi poskytlo potvrzení, že většina kryptoměn se kvalifikuje jako cenné papíry. To jinými slovy znamená, že by je SEC měla regulovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img