Právník Jeremy Hogan říká, že žaloba proti Ripple dosáhla „konce hry“

5
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kauza Ripple je aktuálně pravděpodobně nejdůležitější soudní případ pro celý svět kryptoměn. Jeremy Hogan nyní říká, že konec je na dohled.

Žaloba SEC proti Ripple končí?

Právní expert na kryptoměny Jeremy Hogan si myslí, že případ Ripple versus US Securities and Exchange Commission (SEC) konečně vstupuje do „konce hry.“

Hogan poznamenává, že jeden krok by mohl „změnit případ.“

SEC chce „expertního“ svědka, aby podal svědectví o tom, co si držitelé XRP mysleli, když si koupili kryptoaktivum. Toto svědectví však nebude mít velkou váhu, pokud promluví větší množství skutečných držitelů XRP.

Hogan uvádí:

„Soudce udělil držitelům XRP status amicus, ale i tak musí požádat soudce, než cokoli udělají, a zde v tomto návrhu Deaton žádá o povolení k podání amicus briefu v Daubertově výzvě týkající se znaleckého posudku pana Doodyho.”

Hogan dále poznamenává, že SEC preferuje „expertního“ svědka, aby podal svědectví o tom, co si držitelé XRP mysleli, když koupili toto kryptoaktivum.

„Deaton zastupuje 67 000 skutečných držitelů XRP a chce prezentovat, co si skutečně mysleli. Takže SEC je samozřejmě proti.

Deaton chce podat krátký „Daubertův“ návrh týkající se experta najatého SEC, aby prodiskutoval motivy kupujících XRP. To znamená, že Ripple se snaží svědka úplně vyšachovat, protože jeho názor nemá žádný ‚rozumný vědecký základ‘.“

Proč je to důležité?

SEC u soudu tvrdí, že Ripple bez povolení emitoval cenné papíry, za které považuje kryptoměnu XRP. Zástupci Ripple naopak tvrdí, že to není pravda a soudní proces má navíc podle dřívějších výroků zakladatelů sloužit jako precedens pro následný útok na celý kryptosvět.

Znalec předvolaný regulátorem má zřejmě hovořit o tom, že investoři při nákupu věřili, že zakoupením XRP získají právo na budoucí výnosy společnosti Ripple nebo dokonce právo na podíl v této společnosti.

Reální vlastníci XRP by takové tvrzení pravděpodobně v drtivé většině případů odmítli.

Závěr

Konec soudního tažení SEC proti společnosti Ripple je podle právního experta na kryptoměny Jeremyho Hogana „časově blízko.” SEC podle něj tahá za kratší konec.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img