Spící adresy nyní “hodlují” největší množství BTC v historii

5
(4)

O některých adresách bitcoinu (BTC) je známo, že z různých důvodů již roky neprovádějí žádné transakce. Přestože v tomto digitálním aktivu drží značné množství peněz, dostaly se tak tyto adresy do stavu spánku.

Spící adresy hodlují

Pozoruhodné je, že počet bitcoinů držených na takových adresách stále roste. K 22. srpnu dosáhl kumulativní počet bitcoinů držených na neaktivních adresách za posledních pět let historického maxima 17,87 milionu BTC. Údaje pochází z platformy Bitinfocharts.

dormant btc
Graf neaktivních BTC adres – Zdroj: Bitinfocharts

Z údajů tak vyplývá, že bitcoiny na spících adresách tvoří více než 90 % z 19,12 milionu BTC, které jsou v současnosti v nabídce. Na nejvýše umístěné spící adrese se nachází 79 957 BTC v hodnotě přibližně 1,6 miliardy dolarů (údaj vypočítán na základě tržní hodnoty bitcoinu, která v době psaní článku činila cca 21 200 dolarů). Kumulativně je na pěti největších neaktivních adresách uloženo 185 096 BTC v hodnotě 3,9 miliardy dolarů.

TOP 5 spících btc adres
Pět největších neaktivních BTC adres – Zdroj: Bitinfocharts

Pro dovysvětlení dodávám, že spící bitcoinovou adresou se rozumí adresy s nenulovým zůstatkem, na kterých po určitou dobu neproběhly žádné odchozí transakce. Dominanci těchto adres vysvětluje několik faktorů.

Co hledat za růstem těchto spících adres?

Významný podíl na počtu těchto adres má nepochybně investiční strategie HODL. Pozoruhodné je, že navzdory volatilitě spojené s trhem kryptoměn nemalý počet investorů sází, v očekávání výběru zisků, na budoucí rally.

Za zmínku stojí také skutečnost, že kryptoměny se staly prostředkem k rychlému dosažení zisku, a to navzdory korekcím na trhu, které jsou celkem běžné.

Některé neaktivní účty navíc znamenají nedostupné finanční prostředky, a to především v důsledku ztráty soukromých klíčů nebo fyzické peněženky. Existuje možnost, že jednotlivci zapomenou nebo ztratí svá hesla a v konečném důsledku tak o své kryptoměny přijdou.

Na jiných adresách jsou pak třeba uloženy ukradené mince hlavně v důsledku incidentů (jako je třeba hacknutí účtů části spících adres) ve snaze vyhnout se vyšetřování. Tady bych rád dodal, že zejména v posledních letech se vyšetřovatelům daří, navzdory anonymitě kryptoměn, vystopovat ukradené prostředky sledováním jejich pohybu z jedné adresy na druhou.

Nesmíme zapomenout ani na první BTC investory

Některé z peněženek navíc pocházejí z raných období bitcoinu. Z prvních držitelů, kteří do aktiva investovali a své podíly udržovali, se tak vyvinuly bitcoinové velryby. Reaktivace takových peněženek má obrovský vliv na trh BTC.

K přesunu bitcoinů ze starých neaktivních peněženek tak dochází hlavně během býčího běhu, což majitelům na jedné straně přináší maximální zisky, ale na té druhé to zase způsobuje vysokou volatilitu trhu.

Závěr

Ukazuje se, a nemusíte se mnou samozřejmě souhlasit, že očekávání investorů jsou naprosto jednoznačná. Nedočkavost a chamtivost jsou špatní rádci, a jak potvrzují i data z tohoto článku, strategie pravidelného dokupování a HODLu se v konečném výsledku může ukázat jako jedna z nejúčinnějších a nejméně stresujících.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Scaletta

Ono taky, kdo by chtěl prodávat za takovou cenu.
Trpělivost přináší růže

MadTrader
Hodnocení článku :
     

A ta hlavní informace chybí. Co je ta určitá doba, kdy na ní žádná transakce neproběhne? Den, týden, měsíc, rok?

spot_img