Podle Hillary Clintonové by kryptoměny mohly ohrozit pozici dolaru, jako světové rezervní měny

5
(1)

Zprávy a souhrny

Bývalý demokratická kandidátka vydala důrazné varování ohledně kryptoměn. Hillary Clintonová říká, že kryptoměny by mohly oslabit pozici dolaru, jako světové rezervní měny.

Hillary a kryptoměny

Bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová se během svého virtuálního vystoupení na Bloomberg New Economy Forum vyjádřila k vzestupu kryptoměn a prohlásila, že by mohly podkopat roli amerického dolaru jako světové rezervní měny a destabilizovat státy a národy.

„Jednou z dalších oblastí, které, jak doufám, začnou národní státy věnovat větší pozornost, je vzestup kryptoměn – protože to, co vypadá jako velmi zajímavá a exotická snaha, má potenciál podkopat měny, podkopat roli dolaru jako rezervní měny a destabilizovat národy“

Clintonová, která byla ve volbách v roce 2016 prezidentskou kandidátkou demokratů, tvrdí, že kryptoměny představují přímou hrozbu pro globální měnové trhy.

Někteří se ovšem domnívají, že její slova mohou být ve skutečnosti také vnímána jako reklama na kryptoměny ze strany jejich horlivých zastánců:

Je to vůbec poprvé, co bývalá první dáma USA vyslovila ostrou kritiku kryptoměn. V září 2018 pouze potvrdila, že sama nevlastní žádný Bitcoin.

Podle e-mailu, který v roce 2016 zveřejnil server Wikileaks, vedoucí týmu prezidentské kampaně Clintonové odmítli myšlenku přijímat dary v bitcoinech, protože ji považovali za „příliš libertariánskou“.

Jedna z mála věcí, na které se Clintonová a Trump shodnou

Destabilizující účinek kryptoměn je jednou z mála věcí, na kterých se Clintonová shodne s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem.

Trump, kterému se podařil jeden z největších zvratů v americké politické historii, když v roce 2016 porazil bývalou demokratickou kandidátku, již několikrát velmi hlasitě vyjádřil své pohrdání digitálními měnami. Během červnového rozhovoru pro televizi Fox Business zašel dokonce tak daleko, že označil Bitcoin přímo za „podvod“.

A tím ani zdaleka jeho kritika neskončila. Během svého říjnového vystoupení na Yahoo Finance svou kritiku ještě zdvojnásobil a vyjádřil se ve smyslu, že si nepřeje, aby jakákoli jiná měna ponižovala americký dolar:

„Jsem velkým fanouškem naší měny a nechci, aby se objevily jiné měny, které by dolar jakkoli poškodily nebo ponížily“

Závěr

Kryptoměny se v průběhu let dostaly do hlavního proudu mezi retailovými i institucionálními investory. Co se týče politiků, není to tak jednoduché a z větší části neregulované prostředí dráždí mnoho politiků a vlád. Jedno je jisté, nikdo už si nedovolí brát kryptoměny na lehkou váhu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: