Bloomberg: Bitcoin může být nejlepším zajištěním proti inflaci

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávná analýza zpravodajského portálu Bloomberg ukazuje, že cena BTC prudce stoupá z velké části také kvůli obavám z inflace. Dle analýzy nejdůležitější kryptoměna světa funguje tak, jak byla zamýšlena. Co dalšího uvádí Bloomberg Opinion?

Bloomberg: Bitcoin jako bezpečný přístav pro investory

Zpravodajský portál Bloomberg před nedávném vydal svoji zprávu, ve které se zabývá bitcoinem a jeho ochraně investorů před inflací. John Authers ze společnosti Bloomberg Opinion ve své analýze zjistil, že Bitcoin za posledních 10 let dosáhl 99,996 % deflace.

Zpráva přichází několik dní poté, co byly zveřejněny čísla americké inflace na nové historické hodnotě. Bloomberg ve své analýze odhaduje, že zhruba polovinu nedávného růstu ceny Bitcoinu způsobily obavy z inflace.

„Náš model ukazuje, že pro bitcoiny se důležitost inflace a zajištění proti nejistotě postupem času stávají důležitějšími hnacími silami a představují 50 % cenových pohybů v posledním cyklu ve srovnání s 20 % v roce 2017.“

Podle Bloombergu veřejné uznání Bitcoinu jako zajištění inflace roste. Bitcoin se stal dokonce zákonným platidlem v Salvadoru, a debaty o adopci krypta probíhají i v dalších zemích. Minulý měsíc miliardář a manažer hedgeového fondu Paul Tudor Jones například označil Bitcoin za lepší zajištění, než je zlato.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 60 904 USD dle KMC.

Závěr

Bitcoin se od začátku globální pandemie koronaviru skloňuje jako bezpečný přístav pro investory, kteří se obávají vysoké inflace způsobené nejen vládními stimulačními balíčky. Celou zprávu zpravodajského portálu Bloomberg si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server Kryptomagazin CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img